امروز ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۳
قائم مقام شبکه سه:

تولید و پخش مستندهایی چون «قدیس» شاملو ادامه می یابد

قائم مقام شبکه سه اعلام کرد که تولید و پخش مستندهایی چون «قدیس» که درباره احمد شاملو بود، ادامه می یابد.

به گزارش صبا، محسن یزدی قائم مقام شبکه سه سیما درباره حواشی اخیر پخش مستند قدیس پیرامون زندگی احمدشاملو گفت: ابتدا باید عرض کنم که شبکه سه ظرفیت مستند را خیلی بالا تر از این چیزی که الان هست می داند و ما معتقدیم مستندهای جذاب می تواند به بخش مهمی از انتخاب مخاطبان تبدیل شود و قصدمان این است که این را با وجود مستندسازان خوبی که در کشور داریم به اثبات برسانیم.

وی درباره مستند زندگی شاملو که چهارشنبه گذشته از شبکه سه پخش شد گفت: ما در سالگرد فوت احمدشاملو مستند قدیس را پخش کردیم که بسیار مورد توجه قرار گرفت. البته مواردی توسط کارگردان اثر مطرح شد که خود ایشان در پست های بعدی نسبت به این موارد توضیحاتی دادند. طبعا نسخه اصلی مستند قدیس در فضای مجازی وجود دارد و می شود آن را با نسخه پخش شده از تلویزیون مقایسه کرد. مخاطب با این مقایسه متوجه خواهد شد که هیچ تغییر محسوسی در محتوا ایجاد نشده است. بعلاوه اینکه چندین رسانه طرفدار شاملو نیز به این نکته اذعان کرده اند.

یزدی گفت: روش متمدنانه روشنفکران در فضای مجازی برای آنچه دوست ندارند فحش های رکیک و پر حجم است و طوری سازندگان چنین کارهایی را بمباران می کنند تا طرف را مجبور به واکنش کند. این اتفاق در مستند قدیس هم مانند همه محصولات این چنینی افتاد. اگرچه کارگردان مستند روز گذشته توضیحاتی داد که مخالفان سیاسی فیلم را ناامید کرد.

‌وی افزود: فضای روشنفکری در ایران برای همه آشناست و اغلب این افراد دیکتاتورهای فحاشی هستند که کوچکترین نقد را در مورد خود و مسایل مورد علاقه شان را بر نمی تابند.

یزدی با بیان اینکه ما به منتقدان این اثر احترام می گذاریم و هر نقد و اظهار نظر مخالفی مورد احترام است اما برخی به تخریب و فحاشی روی آوردند گفت: شبکه سه یک مستند درباره احمد شاملو پخش کرد و او را با دوستانش که اغلب از بزرگان روشنفکری در ایران هستند نقد کرد اما جواب این نقد، سراسر فحاشی و بی ادبی بود و حتی یک نفر از این جماعت متمدن هم برای رد گم کردن به نقد مستند نپرداخت.

وی با بیان اینکه روشنفکران باید متوجه باشند که شرایط عوض شده و ما امروز شاهد محصولات خوب و متنوع در جبهه انقلاب هستیم گفت: روزگاری آنها فیلم می ساختند و ما به محتواهای آنها اعتراض می کردیم. آنها در جواب اعتراض ما می گفتند شما هم در جواب، فیلم بسازید. حالا ما هم خدمت دوستان عرض می کنیم که چرا از پخش یک اثر این چنین آشفته می شوید. شما هم بجای فحاشی فیلم بسازید.

قائم مقام شبکه سه در پایان گفت: روند تولید و پخش این محصولات در شبکه ادامه دار خواهد بود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است