امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۶

«کرنش به حافظ» با آثاری از گونتر اوکر و ۸ هنرمند ایرانی در آلمان

هشت هنرمند ایرانی همراه با گونتر اوکر آثارشان را در موزه گوته شهر دوسلدولف به نمایش می گذارند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی با بیان این که گونتر اوکر نمایشگاه «کرنش به حافظ » را همراه با هشت هنرمند ایرانی به آلمان برده است، گفت: گونتر اوکر هنرمند آلمانی مجموعه «کرنش به حافظ» را با برداشت از خاطرات سفر اول خود به ایران به وجود آورده و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در هشت شهر ایران از جمله شیراز، تهران، اصفهان، کرمان، مشهد، رشت، بوشهر و کیش به نمایش گذاشته است.

مظفری اضافه کرد: اوکر پس از نمایش آثارش درهشت شهر ایران تصمیم گرفت از هر شهر یک هنرمند را برای همراهی این پروژه هنری انتخاب و همراه نمایشگاه «کرنش به حافظ » از هر هنرمند یک اثر را در کنار آثارش خودش در مرزهای اروپا به نمایش بگذارد.

وی افزود: پیش از این قرار بود نمایشگاه هشتم خرداد به آلمان برود و هنرمندان ایرانی نیز اوکر را در این رویداد همراهی کنند و در کنار آثارشان در اروپا در نمایشگاه حضور یابند ولی به دلیل شرایط پیش آمده و موضوع همه گیری کرونا در دنیا نمایشگاه در تاریخ مقرر در آلمان بدون شرکت هنرمندان ایرانی برگزار خواهد شد.

مدیر کل هنرهای تجسمی با بیان اینکه در زمان افتتاحیه نمایشگاه در آلمان اوکر و هشت هنرمند ایرانی به صورت لایو حضور خواهند داشت، اظهار کرد: این نمایشگاه در تاریخ هشتم خرداد ماه ۹۹ ( ۲۸ می ۲۰۲۰ ) در موزه گوته در دوسلدولف به نمایش در خواهد آمد ولی هنرمندان ایرانی و اوکر از طریق فضای مجازی و به صورت لایو نمایشگاه را همراهی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: به علت شرایط قرنطینه در جای جای دنیا و شهر دوسلدولف، مهمانان برای مراسم دعوت نشده و تمام آثار و تور مجازی از نمایشگاه «کرنش به حافظ » از طریق رسانه های آلمان، اتریش و سوییس به صورت زنده پخش خواهد شد. روزنامه ها نیز گزارش های مفصلی را از آثار حاضر در این نمایشگاه به خصوص آثار هشت هنرمند ایرانی تهیه و منتشرخواهند کرد.

مظفری درباره هشت هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه توضیح داد: مرتضی ترسلی از شیراز، محمد رضا یزدی از تهران، علی محبوبی صوفیانی از اصفهان، شهریار رضایی از کرمان، بابک منتظری از مشهد، عارفه آراد از رشت، فرزاد دشتی زاده از بوشهر و ندا آیتی از کیش با آثار حجم و اینستالیشن در نمایشگاه «کرنش به حافظ » در کنار اوکر خواهند بود.

وی در پایان گفت: ما امیدواریم این نمایشگاه همراه هنرمندان ایرانی به تور دور اروپا برود و تمام علاقه مندان بتوانند از تماشای این آثار با موضوع حافظ لذت ببرند و علاوه بر ادبیات ایران زمین با آثار هنری هنرمندان معاصر ایران نیز از نزدیک آشنا شوند.

نمایشگاه «کرنش به حافظ» گونتر اوکر از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در هشت شهر ایران به نمایش در آمده و اکنون هشت هنرمند ایرانی نیز این نمایشگاه را با آثارشان همراهی می کنند و این نمایشگاه در دور اروپا نیز به نمایش در خواهد آمد.

آثار نمایشگاه «کرنش به حافظ » هشتم خرداد ماه (۲۸ می ۲۰۲۰ ) در موزه گوته شهر دوسلدولف به نمایش گذاشته می شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است