امروز ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۷

روزگار ساده مردی که هراسی عجیب داشت/ کتاب «شب به خرس» آمد

رمان «شب به خرس» از سوی انتشارات هیلا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، انتشارات هیلا از گروه انتشاراتی ققنوس، رمان «شب به خرس» نوشته عماد رضایی نیک را روانه بازار کتاب کرده است.

این رمان در ۲۱۶ صفحه و با شمارگان ۵۵۰ نسخه و با قیمت ۲۸ هزار تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

یکی از ویژگی های این رمان فصول بسیار کوتاه آن است که از جمله عناوین آن می توان به «آغاز، روزگار ساده مردی که هراسی عجیب داشت، فرناز و موسیقی‌های چرخ‌گوشتی، عادت: باید!، مردی با ارثیه عجیب که شب‌ها با سایه‌ها زندگی می‌کرد، ناهی دخترخاله‌ای که نمی‌خواست!، راز شش‌سالگی فاضل، تصمیم مهم زندگی تحت تاثیر برآورده‌شدن یکی از آرزوهای ناهی!، دروازه شمیران پلی به سوی بنفشه، کمپانی برادران یعقوبی تقدیم می‌کند، تصمیم بزرگ فاضل، ناهی به جای فرناز، شنبه بزرگ (شماره یک: حالت پرواز)، شنبه بزرگ (شماره دو: بنفشه)، شنبه بزرگ‌ (شماره سه: سرمه‌ای)، منم اون یار شیرین، فاضل انتقامجو، بهترین ساندویچ جهان، کارآگاه به تحقیق و تعقیب ادامه می‌دهد، پرونده، فاضل با پیرهن چهارخانه گُلبهی، شب به خرس، آلونکِ جلوِ دریاچه و تخته‌نرد اشاره کرد.

در بخشی از این رمان می خوانیم: «مدارس سه روز به علت برف و یخبندان تعطیل شد. اما ثابت‌عهد پس از آن سه‌ روز هم بی‌خیالشان نشد. مدرسه را پر کرد که «آن عوضی‌ها» دیدش زده‌اند و از پشتِ در کرکر به‌ش خندیده‌اند. آقای عسگرنیا، رفیق شفیق ثابت‌عهد و معلم علوم مدرسه، واسطه شد که ثابت‌عهد از سر تقصیر بچه‌ها بگذرد. ثابت‌عهد مدیر را راضی، همکاران را بسیج و بقیه کادر را یکدل کرده بود که آن سه نفر را اخراج کنند.

آقای عسگرنیا بچه‌ها را توی اتاق معلم‌های سیگاری کشاند و با بچه‌ها جلسه‌ای برگزار کرد. آن اتاق همیشه بوی قصابی می‌داد. زنگ‌های تفریح، هفت‌هشت معلم سیگاری توی آن اتاق شش‌متری جمع می‌شدند و تا زنگ بخورد سیگار دود می‌کردند و می‌خندیدند. عسگرنیا یکی از آن‌ها بود.»

از این نویسنده پیش‌ از این رمان «پسری بی‌نام در روزگار نارنجی» منتشر شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است