امروز ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۶

هیات مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر انتخاب شدند/ جدا شدن انجمن دستیاران

با برگزاری مجمع فوق العاده دوم کانون کارگردانان خانه تئاتر، با اعلام جدایی انجمن دستیاران کارگردان، هیأت مدیره این کانون نیز انتخاب شدند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، مجمع فوق العاده دوم کانون کارگردانان خانه تئاتر که با دستور جلسه، اصلاح آیین نامه کانون کارگردانان و انتخاب هیات مدیره این کانون، گرد هم آمده بودند به جدایی انجمن دستیاران کارگردان از این کانون به اتفاق آرا رای مثبت دادند.

همچنین در خلال این گردهمایی مسعود دلخواه رییس هیات مدیره منحل شده کانون کارگردانان گفت: امروز به علت انحلال هیات مدیره قبلی اینجا جمع شده ایم تا درباره دو موضوع تصمیم گیری کنیم، موضوع اول تایید و تصویب تغییرات آیین نامه کانون کارگردانان است که مهم ترین آن تعیین و تفکیک انجمن دستیاران از کانون کارگردانان  و  موضوع دوم انتخاب هیات مدیره جدید کانون کارگردانان است.

وی همچنین افزود: امیدوارم هیات مدیره جدید، همگون تر، همراه تر و یکدست تر باشند. ما حدود ۹۰ جلسه داشتیم اما به دلایلی انحلال هیات مدیره کانون کارگردانان را اعلام کردیم.

پس از دلخواه، بازرس اسبق کانون کارگردانان، محمودرضا رحیمی با ارائه گزارش های خود به مجمع توضیح داد: این هیات مدیره یک سال و پنج ماه بر سر کار بود و یکی از کارهای خوبی که انجام داد، اعلام شجاعانه انحلال خود بود. کانون کارگردانان منحل شد زیرا دیدگاه های موجود در آن نه متضاد بلکه متناقض بود و مجاورت منتخبانش سبب مودت میان آنها نشد.

در ادامه جلسه نبی الله گیاهچی برای ارائه تغییرات آیین نامه جدید حاضر شد و در توضیحاتی بیان کرد: تشکیل مجامع عمومی به دشواری محقق می شود. بنابراین تصمیم گرفته شد اکنون که چنین مجمعی برقرار شده است، برخی موارد نامشخص و نامعین را مشخص کنیم، مثلا در اساسنامه قبلی، بازرس جزو هیات مدیره بود که این اشکال قانونی دارد. در آیین نامه اصلاح شده که از مدتی پیش در فضای مجازی برای مطالعه به اشتراک گذاشته شده است، تلاش کردیم تا تمامی این موارد را برطرف کرده و اگر اعضا امروز آمادگی تصویبش را داشته باشند، آن را به رای خواهیم گذاشت.

در ادامه این جلسه، مجمع درباره موضوع جدا شدن انجمن دستیاران کارگردان از کانون کارگردانان به اتفاق آرا رسیدند و این موضوع به تصویب رسید و دیگر پیشنهادها برای تغییر آیین نامه، بر عهده هیات مدیره جدید گذاشته و مصوب شد نامزدهای غایب در جلسه از نامزدی کنار گذاشته شوند.

نامزدهای هیات مدیره شب گذشته شامل محمود ابراهیم زاده شاپوری، احسان حاجی پور، شهاب الدین حسین پور، آرش خباز دادگر، هادی عامل هاشمی، مریم کاظمی، هوشنگ گلروز توکلی، نبی الله گیاهچی، شهرام گیل آبادی، مریم معترف و مسعود موسوی بودند.

برای امر بازرسی این کانون، احسان فکا، محمد برومند، میثم مطهری، مجید کریمی و یداله کریمی نامزد شده بودند.

در پایان از میان ۵۹ برگه رای با ۴۲ رای دهنده حضوری و ۱۷ رای دهنده وکالتی افراد زیر انتخاب شدند:

هیات مدیره منتخب کانون کارگردانان:

شهرام گیل‌آبادی : ۴۱ رای

محمودرضا رحیمی: ۳۱ رای

نبی‌الله گیاهچی:  ۲۸ رای

آرش خباز دادگر: ۲۶ رای

هادی عامل هاشمی: ۲۲ رای

هوشنگ توکلی: ۲۰ رای

مریم کاظمی و احسان حاجی‌پور: ۱۹ رای

بازرسان منتخب کانون کارگردانان‌ خانه تئاتر:

احسان فکا: ۱۸ رای

مجید کریمی: ۱۷ رای

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است