امروز ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۹

قطع پخش شبکه الکوثر توسط ماهواره یوتلست به دلیل بدهی انباشته

شرکت ماهواره‌ای یوتلست امروز 31 اردیبهشت ماه پخش شبکه الکوثر را به دلیل بدهی‌های انباشته سازمان صداوسیما به این شرکت قطع کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، پخش شبکه عربی زبان بین المللی الکوثر روی ماهواره یوتلست امکان دسترسی مخاطبان در کشورهای عربی منطقه در غرب آسیا و شمال آفریقا را به برنامه‌های این شبکه فراهم می‌کرد ولی با توقف پخش شبکه الکوثر روی ماهواره یوتلست به دلیل بدهی‌های انباشته سازمان صداوسیما به این شرکت، این شبکه در حوزه عربی غرب آسیا و شمال آفریقا قابل دریافت نیست.

الکوثر شبکه عربی زبان جمهوری اسلامی برای کشورهای عربی است که از سال ۱۳۸۴ تاکنون در حوزه ترویج معارف و سبک زندگی اسلامی و در قالب یک شبکه عمومی فعالیت داشته و مورد توجه و اقبال مخاطبان خود در کشورهای عربی است.

این شبکه برنامه‌های متنوعی را برای مخاطبان منطقه‌ای خود پخش می‌کند.

الکوثر که از سابقه پخش چند دهه‌ای برخوردار است تا سال ۸۴ به عنوان شبکه سحر عربی فعالیت می‌کرد و از آن زمان، با افزایش برنامه‌ها و تبدیل آن به یک شبکه ۲۴ ساعته مستقل تحت عنوان «الکوثر» به فعالیت خود ادامه داد.

شبکه الکوثر در کشورهای عراق، عربستان، لبنان، بحرین و نیز کشورهای شمال آفریقا مخاطبانی را جذب کرده است.

انباشت بدهی ارزی به شرکت‌های ماهواره‌ای سایر شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران را نیز در آستانه توقف پخش قرار داده است.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است