امروز ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۰

هم‌بازی آل‌پاچینو در «صورت زخمی» درگذشت

بنا بر گزارش رسانه‌ها، ژنو سیلوا بازیگر آثار مطرح سینمایی و قاتل نقش تونی مونتانا در درام جنایی و کلاسیک «صورت زخمی» بعد از 4 دهه حضور در دنیای نور و اجرا، درگذشت.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ددلاین، ژنو سیلوا بازیگر نقش اسکال در فیلم‌ «صورت زخمی»(۱۹۸۳) ساخته برایان دی‌پالما، روز نهم می بر اثر ابتلا به نوعی از بیماری زوال عقل، در خانه‌اش در لس‌آنجلس آمریکا درگذشته است. او در هنگام مرگ ۷۲ ساله بود.

سیلوا ۲۰ ژانویه ۱۶۴۸ در آلبوکرکی در نیومکزیکو متولد شد وکار حرفه‌ای خود را با اجرا در سالن‌های نمایش و تئاتر آغاز کرد. او در «صورت زخمی» یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌های خود را با بازی در نقش اسکال، کاراکتری که تونی مونتانا – با بازی آل پاچینو – را کشت، ارائه داد.

بازی در آثار بزرگ دیگری چون نئو نوآر «جاده مالهاند»(۲۰۰۱) دیوید لینچ، «یک مرد تنها»(۲۰۰۳) اف. گری گری، «۱۹۴۱»، «آمیستاد»(۱۹۹۷) و «پارک ژوراسیک: دنیای گمشده»(۱۹۹۷) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، از دیگر نقاط درخشان کارنامه عمر حرفه‌ای او به حساب می‌آید.

ژنو سیلوا در قاب تلوزیون نیز حضور داشت و در مجموعه‌هایی چون «روزهای زندگی ما»، «واکر، رنجر تگزاس»، «پیشتازان فضا: انترپرایز» و «آلیاس» بازی کرده است.

اشکان مزیدی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است