امروز ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۱

نقاشی «سقراط در بیمارستان» به مینو محرز اهدا شد

تابلو نقاشی «سقراط در بیمارستان» اثر محسن امینی از سوی گالری ایوان به نمایندگی از جامعه هنری ایران در مراسمی به مینو محرز به نمایندگی از جامعه پزشکی و درمان ایران اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی، گالری ایوان در پی فراخوان «درد مشترک»، دعوت از هنرمندان برای قدرشناسی از کادر درمان کرونا در ایران و تهیه اقلام ضروری بیمارستان‌ها در مقابله با ویروس کوید ۱۹، نخستین تابلو نقاشی به نام «سقراط در بیمارستان» اثر محسن امینی را به نمایندگی از جامعه هنری ایران در مراسمی در بیمارستان تهران به مینو محرز اهدا کرد.

در این مراسم، مینو محرز در سخنانی ضمن ستایش کادر درمان در ایران این میزان جان فشانی و فداکاری را نشانه وجود عشق و ایثار نسبت به مردم در این خانواده دانست و از مردم ایران درخواست کرد تا از این پس همین عشق ورزیدن به یکدیگر و علاقه به طبیعت را در زندگی خود حفظ کنند.

وی رعایت بهداشت فردی و مراقبت از فاصله فیزیکی را در این روزگار مترادف با عشق ورزیدن به همنوع دانست و گفت: کرونا به ما آموخت که در امر فرهنگ‌سازی رفتارهای اولیه مانند ضرورت دست شستن، چگونه سرفه کردن و … عقب مانده‌ایم و آموزش و پرورش باید در این زمینه قدم‌های جدی بردارد.

گالری ایوان با مشارکت هنرمندان به دنبال آن است تا از طریق فراخوان «درد مشترک» از دو راه، به قدردانی از کادر درمان پبردازد. نخست اهدای تابلو به بیمارستان‌ها و دوم فروش تابلو‌ها و اختصاص همه عواید حاصل از فروش آن به خرید تجهیزات مورد نیاز مبارزه با کرونا.

بر همین اساس گالری ایوان در توضیحی اعلام کرده است:

«در روزهایی که تمامی اهالی کره زمین دغدغه‌ای مشترک دارند و الگوی زندگی و احوالات‌مان فارغ از مختصات جغرافیایی و هر گونه نژاد، مذهب و ملیت بر یک روال است، گالری ایوان بر آن شد تا با مشارکت هنرمندان عزیز از درد مشترک این روزها روایتی تصویر کند.  پیرو رسالت هنرهای تجسمی، گالری ایوان از هنرمندان دعوت کرد تا با بازنمایی روایت شخصی خود از شیوع ویروس کرونا و بازتاب آن بر جامعه پزشکی و کادر درمانی، با ارسال تصویر آثار مرتبط با موضوع در فراخوانی با عنوان «درد مشترک» شرکت کنند تا در قدردانی و تشکر از جانفشانی کادر سلامت با ما همگام باشند.

در پی انتشار فراخوان آثار بسیاری دریافت کردیم و تلاشمان بر این بود تا تمام آثار مرتبط با این حرکت نمادین را نمایش دهیم و به سه اثر برگزیده نیز جوایزی اهدا شد.

همچنین با لطف چند تن از هنرمندان عزیز که آثار خود را به بیمارستان‌ها اهدا کرده بودند، موفق شدیم در اولین گام اثری از  محسن امینی به بیمارستان تهران و سرکار خانم مینو محرز به عنوان یادبود اهدا کنیم، که گزارش کامل گفتگوی ما با ایشان در صفحه اینستاگرام گالری e1artgallery@, کانال یوتیوب و آپارات قرار گرفته که تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود. و در آخر به دنبال اهداف انسان دوستانه، عواید مالی حاصل از فروش آثار که هم اکنون بر روی وب سایت ایوان قرار دارد، برای تهیه اقلام ضروری بیمارستان‌های حامی بیماران کرونا اهدا خواهد شد.»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است