امروز ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹
در برنامه «در انتهای الوند» مطرح شد؛

سازمان سینمایی دخالتی در قیمت‌گذاری بلیت سینما ندارد

مسعود نجفی که روز شنبه 27 اردیبهشت ماه در برنامه «در انتهای الوند» حضور پیدا کرده بود، از ضوابط 15 بندی بازگشایی سینماها و اکران انلاین فیلم‌ها سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری صبا، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی که مهمان برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند» شبکه دو در روز شنبه ۲۷ اردیبهشت بود، در ابتدا ضمن تبریک روز روابط عمومی گزارشی از وضعیت اکران‌های آنلاین داد و گفت: این طرح راه افتاده و استقبال نیز شده است؛ وقتی با مدیر یکی از پلتفرم‌های نمایش آنلاین فیلم صحبت می‌کردم، گفت که بیش از ۱۰ فیلم متقاضی این هستند که اکران آنلاین داشته باشند. تا به امروز فیلم سینمایی «خروج» نزدیک به ۱۵۰ هزار بلیت و حدود ۲٫۵ میلیارد تومان فروششنبه داشته است که نتیجه آن حدود ۳۷۵ هزار بیننده است؛ اگر خاطرتان باشد، ماه پیش که صحبت کردیم پیش‌بینی‌مان از فروش این فیلم ۳ میلیارد بود که اکنون می‌تواند به این رقم دست پیدا کند.

وی افزود: دومین فیلمی که به‌صورت آنلاین عرضه شد، فیلم سینمایی «طلا» بود که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار بلیت فروخته و نزدیک به ۱٫۵ میلیارد تومان فروش داشته است. این فیلم تا امروز نزدیک به ۲۵۰ هزار بیننده داشته است که آمار خوبی به شمار می‌رود. البته با توجه به اینکه این کار تجربه جدیدی برای عوامل فیلم‌ها و مردم بوده است می‌توان گفت که استقبال خوبی را شاهد بودیم.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که اکران چه فیلم‌های جدیدی به‌صورت آنلاین خواهد بود، عنوان کرد: تاکنون مشخص‌شده است که ادامه اکران فیلم «زیر نظر» در VODها باشد اما قرارداد بقیه فیلم‌های متقاضی نهایی نشده است. بااین‌حال بیش از ۱۰ فیلم اکران نشده متقاضی هستند که از این طریق عرضه شوند.

نجفی در مورد تفاوت قیمت بلیت‌ فیلم‌‌های سینمایی «خروج» و «طلا» و روند این قیمت‌گذاری توضیح داد: این مساله بسته به توافقی دارد که عوامل فیلم با VODها دارند. در این زمینه سازمان سینمایی دخالتی ندارد؛ با توجه به این‌که تجربه جدیدی است همانند اکران‌ در سینما آیین‌نامه و ضوابط مشخصی ندارد. شاید دلیل گران‌تر بودن فیلم «طلا» این باشد که این فیلم متعلق به بخش خصوصی است. البته این قیمت‌گذاری تحت تاثیر عرضه و تقاضا است و عوامل فیلم باید قیمتی را انتخاب کنند که بتواند مخاطب جذب کند.

وی با اشاره به بازگشایی سینماها بیان کرد: دو هفته پیش بود که آیین‌نامه ۱۵ بندی در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما نهایی و به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد شد. به این ستاد اعلام کردیم که آمادگی وجود دارد که سینماها در روز عید فطر بازگشایی شود. باید ببینیم که نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا چیست. بااین‌حال ما آماده‌ایم، البته اعلام شد که این کار داوطلبانه است و سینماهایی که تمایل نداشته باشد می‌توانند همچنان بسته بمانند. مهم‌ترین بند این آیین‌نامه این بود که باید از ۴۰ درصد ظرفیت سینماها استفاده شود و قیمت بلیت همانند سال قبل خواهد بود. مطمئنا فاصله بین سانس‌ها افزایش پیدا خواهد کرد، سینماها باید موارد بهداشتی دقیقی را رعایت کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی درباره بندهای این آیین‌نامه توضیحاتی داد: باید صندلی‌های سینماها دو در میان نشسته و تمهیدات لازم برای ایجاد فاصله بین ردیف‌ها از سوی سینما داران در نظر گرفته شود. همچنین استفاده از ماسک و دستکش برای کارکنان سینما ضروری است و ورود و خروج سالن‌ها و انتظار در سالن‌ها با رعایت فاصله‌گذاری باید انجام شود.

نجفی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که اگر سینماها بازگشایی شوند، ترتیب اکران فیلم‌ها چگونه خواهد بود، گفت: اولویت با فیلم‌هایی است که اکرانشان متوقف‌شده و سپس فیلم‌هایی که برای اکران نوروزی در نظر گرفته‌شده بود.

برنامه «در انتهای الوند» به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر و کارگردانی مسعود مرعشی کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که شنبه تا چهارشنبه هر هفته از حدود ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰  با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است