امروز ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۸

«من و خارپشت و عروسکم» انیمیشن می‌شود/ فقر از نگاه یک دختربچه

انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» به کارگردانی امیر سحرخیز با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، امیر سحرخیز کارگردان انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار کرد: این انیمیشن با موضوع فقر که در حال حاضر کمتر در آثار ویژه گروه سنی نوجوان به آن پرداخته می‌شود، ساخته خواهد شد.

وی درباره موضوع انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» توضیح داد: این انیمیشن بر اساس کتابی با همین نام نوشته راضیه دهقان‌سلماسی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته می‌شود و داستان آن درباره دنیای خیالی دختربچه‌ای با عروسک خود و همچنین شخصیت‌هایی غیرواقعی مانند خارپشت و برداشت فانتزی این دختربچه از موضوع فقر است.

کارگردان انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» با اشاره به این‌ که کتاب «من و خارپشت و عروسکم» برای مربیان کتابخانه‌های کانون که با کودکان و نوجوانان در ارتباط هستند، نوشته شده است، افزود: با رشد اجتماعی و اتفاق‌هایی که در این زمینه رخ داده، اکنون نوجوانان می‌توانند مخاطب این کتاب و داستان باشند.

سحرخیز ادامه داد: کتاب «من و خارپشت و عروسکم» مفاهیمی مهم و جدی را بیان می‌کند که کمتر در این سال‌ها در کتاب‌های کودک و نوجوان به آن‌ها پرداخته شده است. تاثیری که این کتاب روی من گذاشت سال‌ها بود تجربه نکرده بودم.

وی درباره تکنیک مورد نظر خود برای ساخت انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم»، بیان کرد: در ساخت این انیمیشن از تکینک ساخت انیمیشن با رایانه و نقاشی دیجیتالی استفاده می‌کنیم.

کارگردان انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» با بیان این ‌که فرشید مثقالی تصویرگر این کتاب است، یادآور شد: برای ساخت تصاویر کار از این تصویرگر هم تاثیر گرفته‌ام.

سحرخیز درباره وفادار بودن انیمیشن مورد نظر به کتاب داستان «من و خارپشت و عروسکم»، تاکید کرد: به داستان وفاداریم ولی به دلیل این‌که باید انیمیشن با مدت زمان ۱۰ دقیقه ساخته شود، داستان را با حفظ مفهوم کار خلاصه‌تر کرده‌ایم.

وی در پایان درباره زمان پایان ساخت انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال ساخت این اثر را تمام کنیم.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است