امروز ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۹
فرح اصولی در گفتگو با صبا:

«مه و خورشید» در ۳۰ نسخه منتشر شد/ رونمایی از یک کتاب دست‌ساز

فرح اصولی هنرمند نقاش از رونمایی اولین کتاب دست ساز آثارش با عنوان «مه و خورشید» در گالری شیرین خبر داد.

فرح اصولی در گفتگو با خبرنگار صبا از انتشار ۳۰ نسخه ای اولین کتاب دست ساز آثارش خبر داد و گفت: این کتاب از مجموعه «آرتیستیک بوک» است که به همت مازیار مصور رحمانی در ۳۰ نسخه محدود منتشر شده و روز جمعه ۷ تیرماه در گالری شیرین رونمایی می شود.

وی در پایان درباره این کتاب و عنوان آن توضیح داد: عنوان این کتاب «مه و خورشید» است که شامل تعدادی از آثار طراحی من است و در کنار رونمایی از این کتاب دست ساز، ۹ اثر از آثار من نیز در گالری شیرین به نمایش گذاشته می شود.
 
شاخصه اصلی کتاب «مه و خورشید» آن است که تمام صفحات آن چاپ دستی روی کاغذ دست‌ساز هستند و بر هر صفحه آن امضای فرح اصولی وجود
دارد. روی جلد کتاب نیز ۲ اثر چاپ دستی با امضای هنرمند وجود دارد.
این کتاب ۳۰ صفحه‌ای در قطع ۳۳ در ۴۳ سانتیمتر آماده شده است و مجموعا ۳۰ نسخه از آن منتشر شده است که در این نمایشگاه تنها ۱۰ نسخه از کتاب ارایه می‌شود.

کتاب های دست‌ساز از آثار هنرمندان به‌نام که در تعداد محدود منتشر می شود، مورد توجه موزه ها، مراکز فرهنگی و هنری و مجموعه داران آثار هنری است.
مازیار مصور رحمانی پیش از این کتاب دست ساز از آثار هنرمندان دیگری را نیز در تعداد محدود منتشر کرده است که کتاب دست ساز آثار پرویز تناولی از آن جمله است که این کتاب پاییز سال ۱۳۹۵ در شمارگان ۱۰۰ نسخه و همراه با ارائه دو اثر حجمی این هنرمند در قسمت روی جلد و داخل کتاب رونمایی و عرضه شد.
فرح اصولی، دو هفته گذشته نیز کتاب دیگری از آثارش را با عنوان «جاری در زمان» در گالری «۰۰۹۸۲۱» رونمایی کرد که شامل مجموعه ای از آثار دوره های مختلف این هنرمند به همراه یک مصاحبه تفصیلی است که به صورت دو زبانه فارسی و انگلیسی منتشر شده است.
مراسم رونمایی از کتاب دست ساز فرح اصولی با عنوان «مه و خورشید» روز جمعه ۷ تیرماه در گالری شیرین به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ برگزار می شود و نمایشگاه مربوطه به مدت ۲ هفته ادامه دارد.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است