امروز ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۴

قرعه اولین اکران یک فیلم مستند در عربستان به نام «پاواروتی» افتاد

مستند «پاواروتی» ساخته ران هاوارد کارگردان آمریکایی به عنوان نخستین اثر مهم سینمای مستند جهان در عربستان به نمایش در می‌آید.

به گزارش صبا به نقل از هالیوودریپورتر، مستند «پاواروتی» به کارگردانی ران هاوارد، اولین مستند بزرگ و مهمی خواهد بود که در عربستان سعودی به اکران می‌رسد.

این مستند روز ۲۵ جولای به همت کمپانی «Front Row» و کمپانی سینمای ملی کویت در پادشاهی عربستان به نمایش درمی‌آید.

«پاواروتی» چهارمین مستند‌نگاری هاوارد در حوزه موسیقی است و سیر زندگی لوچیانو پاواروتی ایتالیایی را از کودکی تا بدل شدن به یک اسطوره جهانی در زمینه موسیقی و فعالیت‌های خیرخواهانه دنبال می‌کند. در طول این فیلم مصاحبه‌های گوناگونی با اعضای خانواده و دوستان و همکاران پاواروتی وجود دارد و به پشت صحنه‌ها و برخی از معروف‌ترین اجراهاش همچون «O sole mio» و «Nessun dorma» سرک می‌کشد.

جیانلوکا چاکرا رییس کمپانی «Front Row» در این باره گفت: پاواروتی هنوز هم نماد و اسطوره فرهنگ و موسیقی جهان است. صدای او مردمان چهارگوشه دنیا را گرد هم جمع می‌کند و الهام‎بخش میلیون‌ها نفر است.

او ادامه داد: ما بسیار خرسندیم نماینده پاواروتی باشیم و این اثر را به عنوان اولین مستند مهم جهانی در عربستان به نمایش درآوریم.

اکران «پاواروتی» در حدود یک سال بعد از اکران «پلنگ سیاه» اتفاق می‌افتد؛ فیلمی که اولین اثر سینمایی در ابعاد جهانی بود که بعد از ممنوعیت ۳۵ ساله سینما در عربستان در آن کشور به نمایش درآمد. از آن زمان تا کنون در حدود ۵۰ سالن سینما در این کشور بنا شده است.

لوچانو پاواروتی در ۱۹۳۵ در مودنا ایتالیا متولد شد. پدر او خواننده آماتور ارتش بنیتو موسولینی و نانوا بود. لوچانو بعد از سالها تمرین صدا و نمایش‌های آماتوری به همراه پدر خود برای شرکت در مسابقاتی بین‌المللی به شهر والس رفت و موفق به کسب جایزه اول این مسابقه شد و این مقدمه‌ای برای پیمودن مسیری حرفه‌ای شد. نقطه اوج او اما به سال ۱۹۹۰ برمی‌گردد زمانی که همراه با خوزه کارراس و پلاسیدو دومینگو، دو خواننده تنور اسپانیایی گروهی را تحت عنوان سه تنور تشکیل داده و در فینال جام جهانی فوتبال در رم ایتالیا یک کنسرت تلویزیونی اجرا کردند که در سال بعد جایزه گرمی را از آن خود کرد. او در سال ۲۰۰۷ و بعد از گذراندن یک دوره بیماری در ۷۱ سالگی درگذشت.

اشکان مزیدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است