امروز ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳

نمایشگاه مجازی از آثار نگارگری شاهنامه فرهنگستان هنر

فرهنگستان هنر، همزمان با روز گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برخی از مجالس به تصویر در آمده از شاهنامه را به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، فرهنگستان هنر ، همزمان با ۲۵ اردیبهشت، روز گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برخی از مجالس به تصویر در آمده برای نگارگری شاهنامه فرهنگستان هنر را در معرض دید هنرمندان و علاقه مندان نگارگری معاصر ایران قرار می‌دهد.

این مجموعه با ارزش در سال ۱۳۸۷ به منظور ارج نهادن به مقام شاعرِ حماسه­‌سرای طوس و برای احیای سنت تصویرگری ادبیات فاخر ایرانی داستان‌هایی از شاهنامه را به تصویر درآورد. برای این منظور با همکاری محمدعلی رجبی عضو پیوسته فرهنگستان هنر به‌عنوان دبیر مجموعه و با دعوت از ۲۵ تن از نگارگران معاصر ایران، ۳۰ نگاره خلق شد که نخستین بار در همان سال با عنوان شاهنامه فرهنگستان هنر و دگرباره در سال ۱۳۹۸ در موسسه فرهنگی هنری صبا به نمایش درآمد و اکنون این آثار در گنجینۀ فرهنگستان هنر محفوظ است.

علاقه‌مندان برای مشاهده این آثار می‌توانند اینجـا کلیک کنند.

http://honar.ac.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2567

همچنین برای مشاهده سخنرانی محمدعلی رجبی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر در همایش بین‌المللی شاهنامه‌نگاری درباره چگونگی خلق این آثار در سال ۱۳۸۷ اینجـا کلیک کنید.

http://honar.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2571

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است