امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۵

طنین سازهای ایرانی در شهر کتاب فرشته

شب های موسیقی شهر کتاب فرشته با همکاری مجله موسیقی کادانس در این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی شهر کتاب فرشته، دومین دوره شب های موسیقی فرشته با محوریت سازهای ایرانی از بیست و هشتم تا دوم مرداد ماه در این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار شد.

این رویداد فرهنگی ـ هنری که با همکاری مجله موسیقی کادانس برگزار شد، به مدت ۶ روز تعداد زیادی از نوازندگان و هنرمندان عرصه موسیقی را گرد هم جمع کرد.

محوریت موسیقی این شب ها با موسیقی سنتی و سازهای ایرانی بود و تجربه ای متفاوت از ارتباط نزدیک میان مخاطبان و هنرمندان را به همراه داشت.

نخستین شب این رویداد هنری روز  جمعه بیست و هشتم تیر ماه برگزار شد که سهیل حسنوی با سنتور و حمید خبازی، مسعود براره و فرهاد زالی به ترتیب با تار، نی و تنبک مهمان شهر کتاب فرشته بودند و برای حاضران، قطعات بی کلامی را نواختند. سانس اول مراسم با اجرای سهیل حسنوی گذشت و مهمان این اجرا نیز پدرام درخشان بود.

دومین شب از شب های موسیقی فرشته در دو سانس برگزار شد و این مجموعه میزبان امیرحسین تفرشی پور و علی رحیمی بود. دومین شب موسیقی به سازهای کوبه ای اختصاص داشت و علی رحیمی که تخصص اصلی وی نواختن سازهای ضربی است با ساز تنبورِ امیرحسین تفرشی پور همراهی کرد و میهمان ویژه این شب موسیقی، شادی قدیریان عکاس هنری بود.

شب سوم، یکشنبه سی ام تیر ماه، باز هم در دو سانس اجرا شد. در سانس اول مصطفی قناعت و داوود قهرودی با نوای قره نی، کاخن و تنبک حاضران را به شنیدن موسیقی ایرانی دعوت کردند. در سانس دوم این شب نیز سیاوش کامکار نوازنده سنتور به اجرای برنامه پرداخت.

شب چهارم این برنامه، حاضران شاهد اجرای سالار زمانیان و کامران منتظری در سانس نخست و رادمان توکلی و حمید قنبری در سانس دوم بودند که با تار نوازی به همراه تنبک، قطعاتی برای حضار نواخته شد.

پنجمین شب موسیقی یعنی یکم مرداد ماه نیز با اجرای علی بوستان و سیامک جهانگیری همراه بود و چهارشنبه دوم مرداد و در آخرین شب این مراسم نیز صدای ساز پیام جهانمانی در شهر کتاب فرشته طنین انداز شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است