امروز ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۴

آیا کرونا پایان دارد؟

چهاردهمین قسمت ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» چهار‌شنبه 24 اردیبهشت، با بررسی شرایط پایان شیوع کرونا در کشور روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، چهاردهمین قسمت ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» ساعت ۱۴:۳۰ امروز چهار‌شنبه ۲۴ اردیبهشت با بررسی شرایط پایان شیوع کرونا در کشور روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

در این قسمت از برنامه‌ «+چرخ»، حافظ آهی به‌عنوان مجری-کارشناس «+چرخ» با محمدحسین مدرسی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت‌وگو خواهد کرد.

در هفته‌های اخیر بعضی از کشورها و مناطق مختلف دنیا اعلام کرده‌اند کم‌کم به شرایط مطلوبی برای مبارزه کامل با شیوع ویروس کووید ۱۹ رسیده‌اند اما هنوز هیچ کشور پایان شیوع کامل کرونا در مناطق کشورش را اعلام نکرده است.

نیوزلند یکی از کشورهایی است که قوانین سختی برای مبارزه با شیوع کووید-۱۹ اعمال کرده است. تا امروز کل تعداد ابتلاها به کووید-۱۹ در نیوزلند به ۱۴۸۹ مورد و کل مرگ ناشی از آن به ۲۱ نفر رسیده است. تا امروز تنها ۱۳۴ مورد فعال ابتلا در این کشور وجود دارد و در روزهای گذشته تنها یک مورد ابتلای تازه در این کشور گزارش شده است.

برای اینکه این کشور بتواند ادعا کند توانسته بیماری را سرکوب کند باید ۲۸ روز (دو دوره‌ی پیاپی پنهان ویروس) را بدون ابتلایی تازه سپری کند.

ووهان چین هم شرایط نسبتا مطلوبی داشت تا اینکه برای نخستین بار پس از بازگشایی شرایط قرنطینه در این منطقه، در اوایل ماه آوریل، ابتلای افرادی جدید به ۲-SARS-CoV در این شهر تایید شد. بر اساس این گزارش پنج نفر که از اعضا یک محله‌ مسکونی بودند روز گذشته مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده شدند.

این آمار نشان می‌دهد که حتی با گذشت دو دوره‌ ۱۴ روزه‌ پنهان ماندن ویروس -که شرط لازم برای اعلام پایان شیوع در یک محل است- ممکن است ویروس بار دیگر در جامعه ظهور کند.

مجله‌ تصویری «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسایل روزمره‌ زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«+چرخ» در ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۴:۳۰ به‌صورت زنده و تکرار آن ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه‌ چهار پخش می‌شود.

مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است