امروز ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
رییس صداوسیما:

اگر تولیدکننده نباشیم از فضای مجازی ضرر می‌کنیم

عسکری تاکید کرد ملتی که تولیدکننده نباشد، منفعتی از فضای مجازی نمی‌برد.

به گزارش «صبا»،  رییس صداوسیما در مراسم معارفه و تکریم ریاست سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی تنظیم‌گری در فضای مجازی را عامل مهمی در تسهیل‌گری و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری در این زمینه دانست.

عبدالعلی علی‌عسکری در این مراسم با تأکید بر اینکه فضای مجازی زندگی بسیاری از مردم جهان را تحت تاثیر قرار داده است، از اهمیت تنظیم مقررات برای انتشار محتوا در این فضا در دنیا سخن گفت و اظهار کرد: در کشورهای اروپایی هم تلاش می‌کنند تا از سیطره اینترنت آمریکایی خارج شوند و اینترنت اروپایی برای خود ایجاد کنند.

وی با اشاره به ضعف عملکرد نهادهای متولی در زمینه فضای مجازی و عقب‌ماندگی کشور در زمینه تولید محتوا برای این فضا از تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برای تنظیم‌گری در فضای مجازی و مأموریتی که ایشان به سازمان صداوسیما محول کرده‌اند یاد کرد و گفت: این امر فقط از طریق کار فعالانه در زمینه تنظیم‌گری به انجام می‌رسد.

رییس صداوسیما با بیان اینکه اگر تنظیم‌گری در فضای مجازی به انجام نرسد، سرمایه‌گذاران این عرصه نیز احساس امنیت نخواهند کرد، گفت: اگر این فضا قاعده‌مند باشد، سرمایه‌گذاران هم بیش‌تر تمایل به کار کردن در این فضا دارند و امیدواریم سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بتواند با تنظیم‌گری و تسهیل‌گری این اعتماد را در فعالان فضای مجازی ایجاد کند و از این راه، میدان برای خدمت بیش‌تر به کشور باز و به رشد اقتصادی در این زمینه کمک شود.

علی‌عسکری با اشاره به محتوای مخرّب و سخیفی که متولیان اینترنت جهانی وارد فضای مجازی کرده‌اند، گفت: وقتی نیروهای مستعد کشور فعالانه و خلاقانه وارد این عرصه شوند و بتوانند مشتری جذب کنند، می‌توان حجم قابل‌توجهی از محتوا را تولید و وارد این فضا کرد.

رییس سازمان صداوسیما با بیان اینکه ملتی که خود تولیدکننده نباشد، منفعتی از این فضا نخواهد برد و ضرر خواهد کرد، گفت: ما باید بتوانیم خودمان برای فضای مجازی تولید محتوا بکنیم تا به جایی برسیم که محتوایمان را به دنیا صادر کنیم.

وی افزود: کشور ما با سابقه تمدنی عظیم، زیرساخت‌های فکری ـ فرهنگی و ادبیاتی غنی دارد و ما می‌توانیم بهترین محتوا را تولید و به دنیا صادر کنیم تا مردم دنیا از محتوایی پاک برخوردار شوند.

علی عسکری، فعالان حوزه انتشار صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را انسان‌ها و شرکت‌هایی خلّاق، متفکّر و دانش‌بنیان خواند که هنرمندانه و خلاقانه باید در این فضا کار کنند.

وی همچنین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را سازمانی خواند که در حدّ توان می‌کوشد با تنظیم‌گری و تسهیل‌گری از آن‌ها حمایت و پشتیبانی کند.

رییس صداوسیما از ایجاد ساختاری جدید در این سازمان با عنوان معاونت اقتصادی خبر داد که به‌ منظور کمک به اقتصاد شرکت‌هایی که از این سازمان مجوّز می‌گیرند ایجاد شده است.

وی افزود: راه‌اندازی این بخش به سودآوری فعالان این عرصه و پویایی آن کمک می‌کند.

رییس سازمان صداوسیما تأکید کرد: این سازمان باید هم به حفظ کرامت مردم و فعالان فضای مجازی کمک کند و هم موجب رشد تولید محتوای پاک در این عرصه شود.

علی‌عسکری از حضور فعالانه کشورمان در مجامع بین‌المللی در زمینه تنظیم مقررات فضای مجازی و انتخاب آن به‌ عنوان عضو ناظر، ابراز خرسندی و از دکتر امامیان رییس جدید سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر در فضای مجازی به‌ عنوان فردی کاملاً آشنا و فعال در این زمینه یاد کرد که پیش از این نیز به‌عنوان مشاور در کنار این سازمان بوده است و از تلاش‌های صادقانه مهندس سیاهکلی رییس پیشین این سازمان قدردانی کرد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است