امروز ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۵

برپایی اولین کارگاه اینترنتی «هنر معاصر» با مدیریت احمد نادعلیان

اولین دوره مستر کلاس اینترنتی «هنر معاصر» با مدیریت احمد نادعلیان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، اولین دوره مسترکلاس اینترنتی «هنر معاصر» با مدیریت احمد نادعلیان هنرمندی که در زمینه هنر محیطی ایران شناخته شده است و حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار خواهد شد.

این هنرمند هنرهای محیطی درباره این کلاس‌ها گفت: طی توافقنامه ای که با اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر امضا شده است، قرار است در پنج استان کشور کارگاه های هنر محیطی با رویکرد هنرهای جدید برگزار کنیم.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی ما تصمیم گرفتیم به جای جشنواره حضوری، کارگاه مجازی هنر معاصر برگزار کنیم. برای این کارگاه هنرمندان منتخب به تبادل تصویر متن و فایل صوتی یا ویدئویی می پردازند. پس از آشنایی جمع با کارهای یکدیگر مرحله به مرحله چگونگی شکل گیری یک اثر فردی یا جمعی آموزش داده می شود.

نادعلیان درباره از دستاوردهای این کارگاه‌ها و کلاس‌ها عنوان کرد: از مهمترین دستاوردهای برپایی اینچنین کارگاهی فراگیر بودن آن است. با روش پیشین، تنها اعضای حاضر در این پروژه توانایی ارتباط با آثار یکدیگر و تبادل نظر داشتند و در نهایت نتیجه به علاقمندان و جامعه هنری اعلام می شد ولی اکنون تمامی کاربران و علاقمندان می توانند از طریق فضاهای مجازی مرتبط شاهد فرآیند تولید آثار باشند. همانطور که مقرر کردیم تمامی شرکت کنندگان در این مستر کلاس که متعاقبا اسامی آن‌ها اعلام خواهد شد از نحوه اجرای اثر هنری شان فیلم ویدیویی منتشر خواهند کرد.

مدیر اولین کارگاه اینترنتی «هنر معاصر» در پایان بیان کرد: پیش از این شصت و یک دوره جشنواره هنرهای محیطی برگزار کرده ایم که دوره شصتم همزمان با بیست و ششمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در شهریور سال گذشته در ایلام و شصت و یکمین دوره نیز در آذرماه در شهر یزد همزمان با اولین همایش ملی شیوه های ارایه در هنرهای جدید برگزار شدند. این دوره نیز با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و با توجه به شرایط پیش آمده به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است