امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۴

پخش افسانه کره‌ای «دنگون» از رادیو نمایش

افسانه «دنگون» به روایت گلچهره زند روز پنجشنبه 18 اردیبهشت ماه در برنامه «افسون افسانه» روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، پنج شنبه هجدهم اردیبهشت ماه، شنونده افسانه «دنگون» در برنامه «افسون افسانه» رادیو نمایش باشید.

افسانه دنگون برگرفته از کتاب افسانه های عامیانه کره نوشته زورنگ این سوب و ترجمه جمشید سلطانی است که سهیلا خدادادی آن را برای رادیو تنظیم کرده است.

 در خلاصه داستان این افسانه آمده است: در گذشته های خیلی دور در کشور کره، پسر جوانی به نام هوانگهونگ زندگی می‌کرد. اوجوانی باهوش و مهربان بود و با پدرش که پادشاه آسمان‌ها بود، زندگی می کرد روزی پدر دید که پسرش هوانگهونگ غمگین است علت را جویا شد و پسرش به او گفت که دلش می خواهد پادشاه کشور کره باشد. پدر آرزوی پسر را برآورده می کند و در این مسیر اتفاق‌هایی می‌افتد که شنیدنی است.

افسانه «دنگون» به روایت گلچهره زند و با هنرمندی شیرین سپهراد، محمدسعید سلطانی، قربان نجفی، محمد رضاعلی و کامیار محبی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و بهرام سروری نژاد کارگردانی آن را برعهده دارد.

 «افسون افسانه» به تهیه کنندگی زهرا عبدالله زاده، افکتوری محمد رضا قبادی فرو صدابرداری محمد رضا محتشمی پنجشنبه ساعت ۲۲:۴۵ از رادیو نمایش پخش می شود و تکرار آن روز جمعه ساعت ۱۱:۴۵ است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است