امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۷
به همت سیدعلی رئیسی

نگارگری های محمدباقر آقامیری کتاب می‌شود/ «پهلوان و پهلوانی» به روایت استاد

کتابی از آثار نگارگری محمدباقر آقامیری با عنوان «پهلوان و پهلوانی» به خط نستعلیق سیدعلی رئیسی اوایل پاییز سال جاری منتشر می شود.

سیدعلی رئیسی (میرعلی) هنرمند خوشنویس در گفتگو با خبرنگار صبا درباره انتشار کتاب آثار محمدباقر آقامیری بیان کرد: این کتاب شامل ۳۰ اثر نگارگری از استاد محمدباقر آقامیری با موضوع پهلوان و پهلوانی است که در کنار این آثار، پایان نامه دکترای استاد محمدباقر آقامیری با همین موضوع در این کتاب منتشر می شود.

وی با بیان این که خطاطی بخشی از متن این کتاب را برعهده دارد، افزود: مقدمه این کتاب را دکتر بهروز ثروتیان نوشته است و من به خط نستعلیق روی جلد و مقدمه کتاب را خوشنویسی کرده ام.

رییسی یادآور شد: آثار نگارگری این کتاب شامل پرتره هایی از مولا علی (ع)، پوریای ولی، جهان پهلوان تختی و دیگر پهلوانان ایرانی را دربرمی گیرد و در بخش مکتوب این کتاب نیز که به پایان نامه دکترای محمدباقر آقامیری اختصاص دارد، در ۸۰ صفحه به موضوع پهلوان و پهلوانی از دوره اسلام تا دوره معاصر پرداخته شده است.

این هنرمند خوشنویس همچنین اظهار کرد: این کتاب در ۱۴۰ صفحه با کاغذ گلاسه، جلد گالینگور و به شکل نفیس و با همکاری انتشارات «اسوه» در شمارگان هزار نسخه منتشر می شود.

رییسی در پایان زمان انتشار این کتاب را مهرماه سال جاری ذکر کرد و گفت: این کتاب تا مهرماه به چاپ می رسد و در مراسمی با حضور استاد آقامیری و چهره های هنری رونمایی می شود.
فاطمه حامدی خواه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است