امروز ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۲
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ هنرمند کمک هزینه معیشتی گرفتند

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از پیوستن این صندوق به پویش «ایران همدل» و پرداخت کمک هزینه‌های معیشتی به هنرمندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از صندوق اعتباری هنر، سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از اجرای پویش همدلی در راستای کمک به اعضای تحت پوشش خود که به دلیل آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از نظر معیشتی دچار آسیب شده‌اند، خبر داد و گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری کشور، فعالان حوزه فرهنگی و هنری با مشکلات زیادی روبرو شدند.

وی افزود: از آنجا که اکثر هنرمندان کشور از حقوق ثابت برخوردار نیستند و با تداوم تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیازمند حمایت هستند، صندوق اعتباری هنر از زمان شیوع این ویروس در اوایل اسفندماه با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای درصدد رفع مشکلات این قشر فرهیخته کشور است.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر نیز به پویش «ایران همدل» پیوست تا بتواند گامی هرچند کوچک در جهت رفع بخشی از مشکلات اهالی فرهنگ و هنر کشور بردارد.

وی درباره اقدامات انجام شده گفت: در مرحله اول اجرای این پویش با هدف حمایت از اعضای صندوق برای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در قالب طرح کمک مستمری، کمک هزینه معیشتی واریز شد.

سیدزاده در پایان تاکید کرد: پویش همدلی برای «ایران همدل» با هدف کمک به نیازمندان آغاز شد. همکاران این مجموعه نیز با تخصیص یک روز از حقوق خود به این پویش پیوستند و امیدواریم با همراهی اهالی فرهنگ و هنر بتوانیم در مراحل بعد از تمامی اعضایی که در این ایام دچار مشکل شده‎‌اند حمایت کنیم.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است