امروز ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۳

پخش زنده ویژه برنامه روز جهانی نجوم در صفحه‌های اینستاگرام کانون تهران

برنامه‌های روز جهانی نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران به صورت زنده از صفحه‌های کانون تهران در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، امسال به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹، رصدخانه زعفرانیه و انجمن نجوم کانون پرورش فکری استان تهران (شبکه آسمان) تصمیم به برگزاری ویژه‌برنامه رصد کره ماه و پخش آن به صورت زنده در صفحه‌های کانون پرورش فکری تهران و انجمن نجوم کانون تهران گرفته است.

در این برنامه که از ساعت ۱۹ تا ۲۳ روز ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ از این صفحه‌ها پخش می‌شود کاربران علاقه‌مند می‌توانند شاهد رصد عوارض و دهانه‌های برخوردی ماه با استفاده از تلسکوپ‌های رصدخانه زعفرانیه باشند و از زیبایی‌های تنها قمر کره زمین لذت ببرند.

بر همین اساس دبیر روز جهانی نجوم سال ۹۹ و کارشناس نجوم رصدخانه زعفرانیه به همراه مدرسان سابق این رصدخانه در این پخش زنده حضور دارند و در خلال برنامه رصد، از تجربه‌های خود در روز نجوم سال‌های گذشته، فعالیت‌های ترویجی در این روز، روز نجوم در سایر کشورها و همچنین بحث تخصصی در ارتباط با کره ماه و رصد عوارض آن با علاقه‌مندان صحبت خواهند کرد.

این برنامه در رصدخانه زعفرانیه با همکاری انجمن نجوم کانون پرورش فکری استان تهران – که از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است – برگزار می‌شود.

اعضای انجمن نجوم کانون، اعضای مراکز علوم کانون پرورش فکری استان تهران هستند که در قالب گروه‌های مختلف نجومی هم در فضای مجازی و هم در مناسبت‌های ویژه نجومی (روز نجوم، روز فضا، پدیده‌های گرفت و…) فعالیت می‌کنند و به ترویج این علم بین علاقه‌مندان می‌پردازند.

این برنامه از ساعت ۱۹ تا ۲۳ روز ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ از طریق دو صفحه کانون استان تهران در اینستاگرام به نشانی @Kanoonparvaresh_tehran و انجمن نجوم کانون تهران به نشانی @anjoman.nojum پخش می‌شود.

رصدخانه زعفرانیه در داخل مرکز شماره ۱۶ کانون تهران در پارک کودک خیابان شهید فلاحی تهران، از مراکز بسیار باسابقه در عرصه آموزش نجوم آماتوری در ایران است که از سال ۱۳۶۷ در این عرصه فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است