امروز ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۷

پخش زنده ویژه برنامه‌های روز ملی خلیج فارس از شبکه «شما»

شبکه «شما» همزمان با دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس در ارتباط با صدا و سیمای مرکز خلیج فارس اقدام به پخش زنده برنامه‌های ویژه این روز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دهم اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است. بر این اساس ویژه برنامه‌های گوناگون از شبکه‌های سراسری و استانی پخش می‌شود که در این بین نقش شبکه «شما» و سیمای مرکز خلیج فارس پُر رنگ‌تر است.

شبکه سراسری «شما» همزمان با روز ملی خلیج فارس در چندین بخش ارتباط زنده‌ای را با مرکز خلیج فارس برقرار می‌کند. این مرکز قرار است ویژه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مختلفی را به مناسبت دهم اردیبهشت ماه روی آنتن ببرد.

معاونت سیمای خلیج فارس ویژه برنامه‌ای را به همین مناسبت تدارک دیده که از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ پخش خواهد شد، بخش‌های مختلف این برنامه شامل گفت‌وگو با کارشناسان خبره در حوزه خلیج فارس شناسی پیرامون مباحثی همچون تاریخ پر فراز و نشیب این پهنه آبی، فرهنگ، سیاست و اقتصاد در کرانه خلیج فارس و خاطراتی از دوران دفاع مقدس، پخش تصاویر کمتر دیده شده از زیبایی‌های خلیج فارس، حضور خوانندگان استانی و آیتم‌هایی درباره آداب و رسوم و فرهنگ مردمان این خطه است.

در رادیو خلیج فارس هم ویژه برنامه‌ای با عنوان «مرز پُر گهر» به مدت ۱۵۰ دقیقه تدارک دیده شده که در چهار محور تاریخی، سیاسی، فرهنگی و دفاع مقدس تولید و پخش می‌شود.

ترانه‌های محلی و ملی، گفت‌وگو با کارشناسان و حضور خانواده شهدای خلیج فارس از جمله بخش‌های این برنامه است. همچنین در چندین نوبت شاهد ارتباط زنده با رادیوهای مراکز دیگر استان‌ها خواهیم بود. در این برنامه رادیویی به نقش ویژه جزیره هرمز هم پرداخته می‌شود همچنین آیتمی هم برای معرفی شهید فاطمه نیک و هشت تن از اعضای خانواده این شهید در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است