امروز ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۰

اعلام انحلال کارگروه کرونای خانه سینما از طرف ۵ تشکل سینمایی

کارگروه کرونای خانه سینما با اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل ناهماهنگی با هیات مدیره خانه سینما، این کارگروه منحل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صبا، کارگروه کرونای خانه سینما که با همت پنج تشکل سینمایی راه افتاده بود با اطلاعیه‌ای خطاب به اعضای خانه سینما، اعلام انحلال کرد.
در متن ارسالی خطاب به اعضای خانه سینما آمده است: «همان‌طور که اطلاع دارید کارگروه کرونای خانه سینما همزمان با شروع بحران کرونا به پیشنهاد انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان و به عنوان نخستین کارگروه قبل از همه ستادها و کارگروه‌ها و نیز کارگروه کرونای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به شکلی مستقل با حضور چند صنف سینمائی آغاز به کار کرد. این کارگروه از همان ابتدا با رصد کردن پروژه‌ها به نحوی شایسته و ارتباطی تنگاتنگ پلی شد بین فیلم‌ها و مراجع تصمیم‌گیر و در این مدت کوتاه دستاوردهای صنفی و حقوقی بزرگی داشت اما هم‌اکنون باید انحلال آن را اعلام کنیم.
دلیل اصلی این تصمیم عدم هماهنگی هیات‌مدیره خانه سینما با کارگروه کرونای خانه سینما و موازی‌کاری است.
تصور ما بر این است که متاسفانه این‌گونه حرکات غیرصنفی می‌تواند بیشتر در جهت شیوع ویروس کرونا باشد تا در حکم مقابله با آن!
کارگروه کرونای خانه سینما یک ‌حرکت خودجوش صنفی، مستقل از درون خانه سینماست، که خوشبختانه در دایره خودی‌ها و معتمدین سازمان سینمائی نبوده و نیست و شاید به همین دلیل است که نتوانستند استقلال آن را تحمل کنند.
لذا علی‌رغم عزم جدی و برنامه‌های دقیق این کارگروه برای ایام کرونا و پساکرونا و با وجود تمامی فشارها، سنگ‌اندازی‌ها، موازی‌کاری‌ها و…، تا این لحظه با افتخار توانستیم در کارگروه کرونا از سلامت خانواده سینما حمایت و مراقبت کنیم و در حال حاضر چاره‌ای جز انحلال نداریم.
ما همچنان پیگیر مطالبات صنفی خود در این زمینه هستیم ولی بدیهی است از این پس مسئولیت تمام اتفاقات و تصمیم‌گیری‌های حوزه کرونا بر عهده اعضای محترم هیات‌مدیره است.
کانون کارگردانان سینمای ایران
انجمن مدیران تولید سینمای ایران
انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما
انجمن دستیاران فیلمبردار سینما
انجمن جلوه‌های ویژه میدانی»
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است