امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۴
نسرین نصرتی در گفتگو با صبا:

انجمن عکاسان نوجوان راه اندازی می شود

علیرضا کریمی صارمی اعلام کرد که به زودی انجمن عکاسان نوجوان در یاسوج و سراسر کشور راه اندازی می شود.
علیرضا کریمی صارمیبه گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علیرضا کریمی‌صارمی مدرس کارگاه عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هدف اصلی از برگزاری کارگاه های تابستانی عکاسی در کانون را سوق دادن نوجوانان به سمت عکاسی بر پایه ادبیات و کتابخوانی دانست.
وی افزود: کارگاه‌‌های عکاسی مقدماتی تابستانی ویژه نوجوانان با شیوه‌ای جدید در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون تهران برگزار می‌شود.
این مدرس عکاسی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنم در این کلاس‌ها از شیوه جدید آموزشی برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به داشتن نگاه جست‌وجوگر در عکاسی بهره ببرم.
وی با بیان این‌که سال گذشته نیز تلاش کردیم تا نوجوانان برای انجام پروژه‌های عکاسی به سمت کتاب بروند و با کتاب‌های مورد علاقه‌شان از جمله شعر و داستان وارد کلاس شوند، اظهار کرد: بچه‌ها با خواندن کتاب به کاربردی بودن مطالب پی می‌برند و به این ترتیب ادبیات وارد محتوای عکس می‌شود بنابراین وجود کتاب در کارگاه‌ها از ارکان اساسی است حتی قرار است از هنرجویان بخواهیم حالت‌های درونی‌شان را به تصویر بکشند.
کریمی‌صارمی در پایان درباره استعدادیابی در این کارگاه‌های تخصصی بیان کرد: کارگاه آموزشی با هدف پیدا کردن استعداد است بنابراین پس از پایان کارگاه‌‌ها با برگزاری نمایشگاه، استعدادهایی که شناسایی شدند به انجمن عکاسان نوجوان که کلید این حرکت در زاهدان زده شده و به زودی در یاسوج و سراسر کشور هم راه‌اندازی می‌شود، معرفی خواهند شد.
کارگاه‌های تخصصی عکاسی مقدماتی ویژه نوجوانان تابستان ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است