حمیدرضا حافظی «فنون و شگردهای فیلمنامه نویسی انیمیشن» را یاد می‌دهد | خبرگزاری صبا
امروز ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۵
در دومین جشنواره پویانمایی تلویزیون

حمیدرضا حافظی «فنون و شگردهای فیلمنامه نویسی انیمیشن» را یاد می‌دهد

کارگاه آموزشی «فنون و شگردهای فیلمنامه نویسی انیمیشن» به استادی حمیدرضا حافظی در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیون ایران برگزار می شود.

حمیدرضا حافظیبه گزارش خبرنگار صبا، اداره کل آموزش سازمان صدا و سیما با همکاری بخش آموزش معاونت امور استان ها و ستاد اجرایی جشنواره ملی پویانمایی تلویزیون، همزمان با  آغاز دومین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیون، روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه چند کارگاه آموزشی از جمله کارگاه «فنون و شگردهای فیلمنامه نویسی انیمیشن» را از ساعت ۳۰: ۸ تا ۳۰: ۱۲ به میزبانی کرمانشاه برگزار می کند.

در کارگاه «فنون و شگردهای فیلمنامه نویسی انیمیشن»، حمیدرضا حافظی روند مطالعه موردی فیلم های کوتاه و مجموعه های تلویزیونی جهان، عناصر بنیادی داستانگویی دراماتیک، الگوهای ساختاری فیلمنامه و چگونگی آفرینش شخصیت های منحصر به فرد انیمیشن را تشریح می کند. همچنین تدریس تکنیک های متعدد فانتزی نویسی و طنزپردازی بخش مهمی از آموزش های اوست.

حمیدرضا حافظی با تجربه سه دهه فیلمنامه نویسی برای سینما و تلویزیون، به صورت تخصصی به کمدی نویسی و فیلمنامه نویسی انیمیشن می پردازد و پروژه بین المللی انیمیشن سینمایی «دزد رویاها» از آخرین آثار نگارشی او محسوب می شود.

وی علاوه بر این، به عنوان مدرس سینما و تلویزیون ایران، سابقه برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه آموزشی را در کارنامه خود دارد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است