پنجمین فستیوال موسیقی با اجرای خواننده راک ۱۹ تیرماه آغاز می شود | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

پنجمین فستیوال موسیقی با اجرای خواننده راک ۱۹ تیرماه آغاز می شود

پنجمین فستیوال موسیقی با اجرای نوید اربابیان خواننده و آهنگساز و نوازنده گیتارباس با پنج روز تاخیر در روز 19 تیرماه در خانه هنرمندان آغاز می شود.
نوید اربابیاننوید اربابیان خواننده و آهنگساز و نوازنده گیتارباس در گفتگو با خبرنگار صبا درباره تغییر تاریخ اجرا در پنجمین فستیوال موسیقی، توضیح داد: اولین کنسرت پنجمین فستیوال موسیقی که قرار بود با اجرای من ۱۴ تیرماه در خانه هنرمندان برگزار شود به دلیل تاخیر در صادر شدن مجوز به ۱۹ تیرماه تغییر یافت.
وی در پاسخ به این پرسش که چه قطعاتی در این کنسرت نواخته می شود، عنوان کرد: چند قطعه از آلبوم «خط خندش» همراه با چند قطعه از کارهای قدیمی و فولک را در این فستیوال اجرا می کنیم. هم چنین قطعات جدید شنیده نشده را برای این فستیوال در نظر گرفته ایم که ترجیح می دهم به جای گفتگو درباره آنها شنیده شوند.
اربابیان ادامه داد: ترکیب گروه نوازنده تغییراتی داشته است که به گروه قبلی من با نام «کیلومتر ۲۳» نزدیکتر است. می توانم بگویم قطعات متفاوتی به دلیل تغییر در نحوه ساز زدن در این اجرا از ما شنیده می شود. به عنوان مثال آهنگ «دختر قوچانی» را با تنظیم جدیدتری در این کنسرت اجرا می کنیم.
اربابیان تصریح کرد: می توانم بگویم اجرای قطعات این کنسرت به خود واقعی من نزدیکتر است.
وی درباره فعالیت این روزهای خود بیان کرد: در حال حاضر به ساخت مجموعه مستندی فکر می کنم که قصد دارم ترکیبی از انواع هنرها را در آن به نمایش بگذارم.
اربابیان در پایان با اشاره به اینکه ساخت آهنگ جدید و آلبوم برای پخش در بازار صرفه اقتصادی ندارد، گفت: از نظر من مخاطب موسیقی راک آنقدر زیاد نیست که بشود روی فروش آلبوم حساب باز کرد. من شخصا ترجیح می دهم برنامه بلند و مستند درباره موسیقی بسازم که اینگونه برنامه ها برای دیده شدن و حضور در جشنواره های مختلف نیاز به تهیه کننده دارد.
کنسرت نوید اربابیان خواننده، آهنگساز و نوازنده گیتارباس روز چهارشنبه ۱۹تیرماه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان با همراهی مسعود فیاض زاده نوازنده گیتار الکتریک، علی باغفر نوازنده درامز و مسعود زارعی نوازنده کیبورد روی صحنه می رود.
پنجمین فستیوال شب های موسیقی به همت خانه هنرمندان و موسسه فرهنگی و هنری آوای حنانه از ۱۹ تیرماه تا ۳۰ مرداد در خانه هنرمندان سالن استاد جلیل شهناز برگزار می شود.
سپیده شریعت رضوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است