رونمایی از سایت انجمن عکاسی میراث فرهنگی/ عصرانه عکاسی برگزار می شود | خبرگزاری صبا
امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

رونمایی از سایت انجمن عکاسی میراث فرهنگی/ عصرانه عکاسی برگزار می شود

سایت انجمن عکاسی میراث فرهنگی در کافه تماشاخانه ایرانشهر رونمایی شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسی میراث فرهنگی، در گردهمایی اعضای انجمن عکاسی میراث فرهنگی، عصر دوشنبه ۳۱ تیرماه در کافه تماشاخانه ایرانشهر از سایت این انجمن به نشانی  chpsi.itرونمایی شد.

مسعود زنده روح کرمانی، رییس هیات مدیره انجمن عکاسی میراث فرهنگی در این مراسم گفت: در یک سال و نیم گذشته سعی شد تا ساختار و نظمی در انجمن برقرار شود و امور اداری و عضویت افراد دیجیتال شود. سایت انجمن عکاسی میراث فرهنگی در این راستا راه اندازی شد و عضویت افراد از طریق سایت انجام می شود و اعضای انجمن در سایت صفحه ای دارند که درخواست داریم اطلاعات خود را درباره فعالیت ها، آثار، نمایشگاهها و … در سایت تکمیل کنند.

زنده روح کرمانی در ادامه یادآور شد: عصرانه عکاسی از برنامه های انجمن است که با همکاری سازمان نوسازی اراضی عباس آباد ۱۸ مرداد ماه در پل طبیعت برگزار می شود. این برنامه در سه محور معماری و فضاهای شهر، طبیعت و چشم اندازهای طبیعت و مردم برگزار می شود و اعضای انجمن می توانند برای شرکت در این برنامه در سایت انجمن ثبت نام کنند.

رییس هیات مدیره انجمن عکاسی میراث فرهنگی در ادامه اظهار کرد: تفاهم نامه ای بین انجمن و امور پایگاههای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برقرار شده است که بر اساس آن اعضای انجمن با معرفی انجمن می توانند از امکانات پایگاههای میراث فرهنگی استفاده و عکاسی کنند.

زنده روح کرمانی افزود: سال گذشته تفاهم نامه ای بین انجمن عکاسی میراث فرهنگی و انجمن دوستی ایران و فرانسه امضا شد و بر اساس این تفاهم نامه همکاری هایی برای ثبت جهانی میراث ایران خواهیم داشت و کتاب مشترکی با همکاری انجمن عکاسی میراث فرهنگی و انجمن دوستی ایران و فرانسه تهیه خواهد شد.

علیرضا بای، مدیرکل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت: کاری که عکاسان میراث فرهنگی انجام می‌دهند ثبت فرهنگ و تاریخ است و عکاسان میراث فرهنگی انتقال‌دهنده فرهنگ و تاریخ و تمدن از نسلی به نسلی دیگر هستند.

بای در پایان افزود: سازمان میراث‌ فرهنگی آمادگی دارد تا با اعضای انجمن عکاسان میراث ‌فرهنگی برای به‌ تصویر کشیدن آثار فرهنگی‌ تاریخی و جاذبه‌ های گردشگری کشور همکاری‌ های لازم را انجام دهد. جاذبه‌ های گردشگری بی ‌نظیر و نیز آثار فرهنگی‌ تاریخی زیبایی داریم که می ‌توان از دریچه دوربین عکاسی آن ها را به علاقه‌ مندان و عموم مردم معرفی کرد.

در این مراسم تعداد زیادی از اعضای انجمن عکاسی میراث فرهنگی و عکاسان، مدیران شرکت های تجهیزات عکاسی، معاون گردشگری سازمان نوسازی اراضی عباس آباد و مدیرکل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند.

اکبر عالمی، کامران عدل، سیف الله صمدیان، سیمون آیوازیان، علی قلم سیاه، اسماعیل عباسی، فرزاد هاشمی، جاسم غضبانپور، افشین بختیار، امیرعلی جوادیان و … در این مراسم حضور داشتند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است