موزه آکادمی ماه دسامبر افتتاح می شود/ همکاری اسپایک لی و آلمودوار با موزه | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸
در روزهای کرونایی اعلام شد؛

موزه آکادمی ماه دسامبر افتتاح می شود/ همکاری اسپایک لی و آلمودوار با موزه

بیل کریمر دبیر موزه آکادمی اسکار از جزییات برنامه های این موزه و همینطور همکاری با دو کارگردان مشهور پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، موزه آکادمی هنرهای سینما روز شنبه ۴ آوریل اعلام کرد اسپایک لی و پدرو آلمودوار دو کارگردان برجسته سینما در زمان افتتاح موزه آکادمی اسکار در ماه دسامبر با این مجموعه همکاری خواهند کرد.

هیلدور گودنادوتیر  آهنگساز فیلم «جوکر» و بن بارت طراح صدا کهنه کار فیلم های «جنگ ستارگان» و «ایندیانا جونز» نیز دیگر شخصیت های هنری هستند که در زمان افتتاح موزه آکادمی  با این موزه همکاری خواهند کرد.

بیل کریمر دبیر موزه آکادمی روز شنبه ۴ آوریل از جزییات مشارکت های اهالی سینما با این موزه پرده برداشت.

بنا به اعلام کریمر، موزه آکادمی روز ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰ یعنی هشت سال بعد از اعلام اولیه آغاز شکل گیری این پروژه به روی عموم باز می شود.

در بیانیه موزه آکادمی آمده است: ما موزه آکادمی را با نمایشگاه ‌ها و برنامه‌ هایی افتتاح خواهیم کرد که دنیای پیچیده و جذاب سینما اعم از هنر، تکنولوژی، هنرمندان، تاریخ و تاثیر اجتماعی آن را از طریق صداهای مختلف به ما نشان می دهد.

کریمر افزود: ما در این موزه داستان ‌های تمام و کمالی از دنیای فیلمسازی نقل خواهیم کرد. این نمایشگاه، موزه آکادمی را به عنوان مکانی بی ‌نظیر در جهانِ سینما تثبیت خواهد کرد.

کریمر همچنین درباره همزمانی اعلام این خبر با همه گیری ویروس کرونا که موجب شده بیشتر موزه ها، سینماها و دیگر موسسات هنری بسته شوند نیز گفت: ما به شدت آگاه هستیم که برای باز کردن موزه آکادمی در زمانی هستیم که یک چالش بزرگ را پیش رو داریم، در طول قرن گذشته، آثار سینمایی بر مسائل مهم تاریخی تاثیر گذاشته اند. حالا داستان‌هایی که ما در موزه آکادمی نقل می‌کنیم بخشی از آن داستان ‌های بزرگ‌ تر و عظیم تر هستند و ما متعهد به برجسته کردن تاثیرات اجتماعی آن آثار هستیم. ما در پی روزهای روشن تر برای همه افراد در همه جای دنیا هستیم.

موزه سه طبقه آکادمی اسکار در بلوار ویلشیر واقع است. در این موزه داستان های صنعت سینما از سراسر دنیا بازگو می شود و به دیگر هنرها نیز نگاهی انداخته خواهد شد.

در این موزه چندین گالری به گونه ای طرح ریزی شده اند که بر فیلم هایی مانند «جادوگر شهر از»، «همشهری کین» و «ماتریکس» و فیلم های استودیو جیبلی ساخته هایائو میازاکی متمرکز هستند.

اسپایک لی که قرار است به عنوان متصدی نمایشگاه با موزه آکادمی همکاری داشته باشد، اولین اسکار رقابتی اش را در سال ۲۰۱۹ برای اقتباس فیلمنامه «بلک‌ک‌کلنزمن» دریافت کرد او همچنین یک جایزه اسکار افتخاری را در سال ۲۰۱۶ کسب کرده است.

پدرو آلمودوار نیز دو بار برای فیلم های «همه چیز درباره مادرم» و «با او حرف بزن» در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۲ موفق به دریافت جایزه اسکار شده است.

گودنادوتیر  آهنگساز هم که در میان افراد مشارکت کننده در موزه آکادمی خواهد بود، سال گذشته تبدیل به چهارمین زن صنعت سینما شد که توانسته جایزه اسکار بهترین موسیقی متن را کسب کند.

بن بارت نیز چهار بار جایزه اسکار بهترین طراحی صدا را برای فیلم های «جنگ ستارگان»، «مهاجمان صندوقچه گمشده»، «ای تی: موجودی ماورا زمینی» و «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی» با خود به خانه برده است.

موزه آکادمی همانگونه که در بالا به آن اشاره شد از روز ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰ درهایش به روی عموم باز می شود.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است