امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۵
مدیر پردیس آزادی به صبا گفت:

پیشنهاد نیم‌بها شدن بلیت سینما غیر از آخر هفته‌ها/ چشم‌انداز قابل تحلیلی پیش‌رو نیست

مدیر سینما آزادی نسبت به ادامه حیات صنعت سرگرمی هشدار داد و نیم‌بها شدن قیمت بلیت را راهکاری برای دوران پساکرونا دانست.

سجاد نوروزی مدیر پردیس سینمایی آزادی در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا درباره وضعیت سینماها در سال ۹۹ با توجه به تعطیلی آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا از هفته اول اسفندماه تا امروز، گفت: در موقعیت‌های اپیدمیک مانند حالا، اولین چیزی که قربانی می‌شود، سرگرمی است. این وضعیت در همه دنیا وجود دارد و می بینیم تولید و اکران فیلم‌های سینمایی حتی در هالیوود هم متوقف شده است.

وی افزود: به نظر من سال ۹۹ برای صنعت سرگرمی، سال انهدام است زیرا نه فقط درگیر تعطیلی هستیم بلکه چشم‌اندازی روشن یا حتی قابل تحلیل هم وجود ندارد. حتی حالا که نیمه فروردین هستیم، نمی‌توانیم درباره وضعیت اواخر این ماه صحبت کنیم. به طور کلی در سال ۱۳۹۹ شمسی – ۲۰۲۰ میلادی، چیزی به اسم سرگرمی وجود نخواهد داشت و موضوعیتی هم نخواهد داشت.

نوروزی بیان کرد: با اتفاقات کرونا، عملا ۶۰ درصد سینماها ورشکسته شده‌اند زیرا اکران نوروزی فقط اکران یک ماه نبود، بلکه ذخیره سالانه سینماداران محسوب می‌شد. در بعضی مواقعِ سال مانند ماه رمضان و ماه محرم، فروش سینما بسیار پایین است به علاوه این که سینماها دو شیفت نیرو لازم و هزینه‌های جاری فراوانی نیز دارند.

مدیر سینما آزادی درباره وضعیت سینماها پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا اظهار کرد: ما در کشورمان صنعت نیم‌بند سینما را داریم که با همه ایرادات و مشکلات به بخشی از جامعه سرویس‌دهی می‌کرده است. این سرویس‌دهی برای روزگار بعد از کرونا بسیار حیاتی است و اگر دچار اختلال کارکردی شود، با مشکلات عجیب‌وغریبی مواجه خواهیم شد.

بیشتر بخوانید

طرح دولت برای جبران ضرر سینماها کارآمد نیست/ انتقاد از ترکیب کارگروه کرونا

تصمیم جدیدی برای سینما گرفته نشده است/ برپایی جلسات پس از تعطیلات

وی اضافه کرد: باید تدبیر کلانی برای این شرایط و پس از آن وجود داشته باشد تا این هنر-صنعت نابود نشود، زیرا چیزی جای سینما را پر نمی‌کند.

نوروزی در پایان درباره احتمال کاهش قیمت بلیت به عنوان یک راهکار گفت: اکثر سینماداران به نیم‌بها شدن بلیت سینما در روزهای غیر از آخر هفته راضی هستند. سه‌شنبه‌ها که بلیت نیم‌بها است آمار مراجعه مخاطبان نشان می دهد که مخاطب سینما کم نیست. به هر حال این پیشنهاد ما است که قیمت بلیت در طول هفته، به جز آخر هفته نیم‌بها شود.

مصطفی قاسمیان

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است