امروز ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۴
علی عامل هاشمی در گفتگو با صبا:

«کامیون» از جنس طبقه متوسط جامعه است/ پرهیز از کُمدی غیرفرهنگی

بازیگر نقش «وحید» در سریال «کامیون» درباره حضور در این مجموعه و دغدغه این روزهای خود توضیحاتی را ارایه داد.

علی عامل هاشمی بازیگر نقش «وحید» در سریال «کامیون» که این شب ها از آنتن شبکه دو سیما در حال پخش است در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزای صبا درباره حضور در این مجموعه تشریح کرد: بازی من در سریال «سرباز» به کارگردانی هادی مقدم دوست و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی رو به پایان بود که عوامل «کامیون» تماس گرفتند و گفتند مسعود اطیابی قصد دارد «کامیون» را برای عید نوروز ۹۹ بسازد.

وی ادامه داد: البته آن زمان خود مسعود اطیابی مشغول ساخت فیلم سینمایی «انفرادی» بود. با هماهنگی با گروه «سرباز» توانستم بدون تداخل کارها به سریال «کامیون» بپیوندم. البته در ابتدا در سینمایی «انفرادی» بازی کردم و سپس سر «کامیون» رفتم.

بازیگر «کامیون» درباره نقش خود توضیح داد: در واقع ما سه دانشجو با شرایط درسی متفاوت هستیم که همه برای تحصیل از شهرستان آمده‌ایم. در این میان درگیر یک ماجرای اقتصادی می‌شویم، به مشکل برمی‌خوریم و سعی داریم این مشکل را با راننده کامیونی که با او آشنا شده‌ایم برطرف کنیم. در واقع داستان این مجموعه موضوعی است که همه جوان‌ها درگیر آن هستند چراکه به علت تجربه پایین فکر اقتصادی خوبی ندارند و برای همین به مشکل می‌خورند.

با خیال راحت در کنار خانواده «کامیون» را ببینید

عامل هاشمی درباره جنس کمدی «کامیون» مطرح کرد: بهتر است بگویم جنس کمدی مسعود اطیابی کمدی ای نیست که بخواهد از خانواده دور شود. کمدی او را با خیال راحت می‌توان با خانواده و در هر رده سنی دید زیرا پاک، شریفی و ساده‌ از جنس طبقه وسط جامعه است و هیچ اتفاقی که از خودم مردم نباشد، وجود ندارد.

وی افزود: همچنین مسعود اطیابی اصرار دارد که حرفی را نزنیم که یک قشری از جامعه آن را دوست نداشته باشد یا مربوط به ادب فرهنگی جامعه نباشد. من خودم این جنس کمدی را دوست دارم، حال این که چه قدر موفق است یا نه به نظر مخاطبان آن باز می‌گردد.

بازیگر «کامیون» درباره همکاری خود با کارگردان این سریال گفت: مسعود اطیابی فردی بسیار مهربان و دوست داشتنی است و کار کردن با او لذت بخش است. او به بازیگر خود بسیار اهمیت می‌دهد و تحت هر شرایط و اتفاقی پشت بازیگر و گروه خود می‌ایستد.

عامل هاشمی درباره بازخورد مخاطبان نیز اظهار کرد: در حال حاضر سریالی روی آنتن است با نام «پایتخت» که به فصل ششم رسیده، جزیی از خانواده مردم شده و آن را دوست دارند. خود ما نیز از دیدن این سریال لذت می‌بریم. اینکه بیشتر مخاطبان رای و نظرشان «پایتخت» باشد، منطقی است و فکر می‌کنم شدنی و درست نیست که بخواهیم با آن رقابت کنیم چرا که «پایتخت» ۶ فصل ساخته شده و ذائقه مردم را می‌شناسد.

رقابتی با «پایتخت» نداریم

وی ادامه داد: این سریال دقیقا می‌داند چه کلمه‌ای را بگوید که مردم دوست داشته باشند و این تبحر محسن تنابنده و دیگر دوستان است. البته این سریال نیز منتقدان خودش را دارد اما «کامیون» نیز مخاطب خود را دارد و دوست داشتنی است. با توجه به آنکه هدایت هاشمی برادر من امسال در «پایتخت» حضور ندارد، جای یک نفر در سریال‌های عید که با لهجه خراسانی صحبت کند، خالی بود که من در «کامیون» با این لهجه صحبت می‌کنم و مردم خراسان به من لطف دارند و حمایت می‌کنند.

بازیگر «چک برگشتی» درباره تعدد سریال‌های تلویزیون گفت: ما شبکه‌ها و اتفاقات متعددی داریم. در حال حاضر در شرایط قرنطینه و بیماری هستیم و این تعدد برنامه‌ها باعث شده است که مردم حق انتخاب داشته باشند و ساعت هایشان را پر کنند. ما در همین شرایط مشغول تصویربرداری بودیم و هستیم چراکه باید خوراک فرهنگی به دست مردم برسد. حال که سینما و تئاتر تعطیل شده است، تلویزیون تنها جایی است که بدون تجمع به مردم خوراک فرهنگی می‌دهد و امکان خالی گذاشتن آن وجود ندارد.

بعد از تعطیلات هم روی آنتن هستیم

عامل هاشمی با اشاره به اینکه همچنان مشغول بازی در «کامیون» است، عنوان کرد: خوبی این سریال این است که بعد از عید ادامه دارد و شاید مخاطبان بتوانند بهتر روی آن تمرکز کنند و آن زمان نظر مردم را بشود واقعی‌تر دید. کار در این روزها سخت است و ترس از ناقل بودن و انتقال آن به خانواده بیشتر اذیت می‌کند.

وی در پایان درباره دغدغه این روزهای خود تاکید کرد: اصولا در شرایط فعلی جامعه ترجیح و دغدغه من این است که کمدی کار کنم تا شاید بتوانم هم وطنان و مردم را برای چند ساعت بخندانم و آن‌ها را از دغدغه و گرفتاری‌هایشان دور نگه دارم. در این شرایط خنده به لب مخاطبان آوردن کار سختی است و شاید حلال ترین نانی است که یک هنرمند بتواند به خانه اش ببرد.

سپیده شریعت رضوی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰