ویروس کرونا جان نمایشنامه‌نویس بزرگ را گرفت | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۲

ویروس کرونا جان نمایشنامه‌نویس بزرگ را گرفت

ترنس مک‌نالی نمایشنامه نویس بزرگ آمریکایی براثر عوارض ابتلا به ویروس کرونا در 81 سالگی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری  صبا به نقل از تایم، ترنس مک‌نالی یکی از بزرگترین نمایشنامه نویسان آمریکا که در پرونده کاری اش آثاری چون نمایشنامه های برنده جوایز تونی «عشق!شجاعت!شفقت!» و «کلاس پیشرفته» و همینطور موزیکال های «رگتایم» و «بوسه زن عنکبوتی» را دارد، روز گذشته ۲۴ مارس براثر عوارض ناشی از ویروس کرونا در ۸۱ سالگی درگذشت.

بنا به اعلام مت پالک وکیل این نمایشنامه نویس، مک‌نالی روز سه شنبه ۲۴ مارس در بیمارستان ساراسوتا مموریال در ساراسوتا ایالت فلوریدا درگذشت. مک‌نالی از سرطان ریه رنج می برد و سالها با بیماری مزمن ریوی زندگی را می گذراند.

نمایشنامه ها و موزیکال های مک‌نالی چگونگی ارتباط یا شکست انسانها را با بذله گویی و تعمق مورد بررسی قرار می دادند. مک‌نالی در آثارش به مشکلات خانواده ها، جنگ و روابط میان آدم ها می پرداخت.

این نمایشنامه نویس مطرح در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه با روزنامه لس آنجلس استیج تایمز درباره یادگیری مدام چنین گفته بود: بسیاری از مردم آموزش و یادگیری را در زندگی متوقف می کنند و این تراژدی زندگی آنهاست.

مک‌نالی در سال ۲۰۱۹ جایزه افتخاری یک عمر دستاورد را از جوایز تونی مهمترین جایزه تئاتر در آمریکا دریافت کرده بود. مک‌نالی در مراسم دریافت جایزه اش از اهمیت تئاتر چنین گفت: تئاتر قلب ها را دگرگون می سازد، تئاتر جای رازآلود و مخفی ای است که همه ما در آنجا زندگی می کنیم.

او در آن مراسم همینطور از اهمیت هنرمندان گفت: جهان به هنرمندان بیشتری نیاز دارد تا حقیقت، زیبایی و مهربانی واقعی را به مردم یادآوری کنند.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است