امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۸
معاون صدا مطرح کرد:

«صد ثانیه با کتاب» به ترویج کتابخوانی می‌پردازد/ معرفی کتاب های فاخر

حمید شاه آبادی می‌گوید برنامه «صد ثانیه با کتاب» به محوریت معرفی کتب فاخر به ترویج فرهنگ‌ کتاب و کتابخوانی می‌پردازد.
به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، حمید شاه آبادی معاون صدای سازمان صداوسیما بیان اینکه در شرایط کنونی کتاب محبوب‌ترین میهمان نوروزی خانواده‌ها خواهد بود، گفت: مطالعه، کمک شایانی به تامین اوقات فراغت اعضای خانواده می‌کند. امروز حوزه فرهنگ از سواد سطحی و فاقد تعمق رنج می‌برد و کوچک انگاری حوزه فرهنگ از استفاده بی رویه از فضای مجازی و تقلیل مطالعه و کم حوصلگی نسل جوان نشات می‌گیرد لذا بزرگان و فرهیختگان این حوزه باید با ترویج مطالعه و حراست از آن تلاش کنند تا فرهنگ، ذیل سیاست و اقتصاد تعریف نشود.
معاون صدا با توجه به اقدامات شبکه‌های رادیویی در حوزه کتاب، تصریح کرد: هم اکنون رادیو فرهنگ و شبکه های دیگر، بخش‌هایی جدی درباره کتاب دارند و در سال گذشته نیز اقدامی با محوریت معرفی کتب فاخر در قالب برنامه «صد ثانیه با کتاب» صورت گرفت.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص جامعه و اقامت اجباری خانواده‌ها در منزل، برنامه «صدثانیه با کتاب» با رویکردی نوین ضمن معرفی کتاب‌های جذاب و خواندنی، بسترهای لازم برای عرضه غیر حضوری کتاب به مخاطبان را نیز در دستور کار خود دارد.
شاه آبادی با اشاره به راه اندازی پایگاه کتاب گویا عنوان کرد: آنچه که رادیو به آن افتخار می‌کند حضور صداپیشگان حرفه ای و نیز آرشیوی مملو از تولیدات رادیویی ارزشمندی است که گویندگان و نویسندگان، خلق کرده اند. در حال حاضر در پایگاه کتاب گویا که از سامانه ایران‌صدا در دسترس شنوندگان است بیش از ۲۵۰۰ نسخه کتاب گویا در دو قالب روایی و نمایشی مورد استفاده علاقمندان است و همه روزه آثار جدیدی هم به آن اضافه می‌شود.
معاون صدا ادامه داد: برنامه «صد ثانیه با کتاب» به گونه ای طراحی شده است که در هر قطعه صد ثانیه ای، یک عنوان کتاب و در طول روز ۱۰ عنوان کتاب ارزشمند در زمینه های مختلف و با سلایق گوناگون به شیوه جذاب و با زبانی شیوا از شبکه‌های رادیویی معرفی می‌شود.
وی مطرح کرد: این برنامه به ترویج فرهنگ‌ کتاب و کتابخوانی می‌پردازد و پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح در همه شبکه‌های سراسری رادیو، تعداد کتاب‌های معرفی شده طی یک سال به ۳۶۰۰ عنوان برسد.
معاون صدا معرفی کتاب‌های فاخر حوزه‌های مختلف را از اهداف محوری برنامه «صد ثانیه با کتاب» برشمرد و گفت: معرفی کتاب در قالب چهار گروه و در ده موضوع تنظیم شده است. در گروه نخست، کتب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، معارف اسلامی، ولایت فقیه و رهبری معرفی می‌شود. دسته دوم با عنوان کتاب‌های «کودک ونوجوان» شامل داستان کودک، رمان نوجوان، کتاب های مرجع و دائره‌المعارف‌ در این حوزه است.
شاه آبادی با بیان اینکه کتاب‌‌های کمک آموزشی و منابعی که وجه تجاری دارند در این برنامه معرفی نمی‌شود، گفت: گروه سوم کتاب‌های حوزه «ادبیات و هنر» است که شامل رمان‌های تالیفی و ترجمه فاخر، همچنین موضوعات اختصاصی هنر و ادبیات خواهد بود و گروه چهارم نیز به کتب عمومی در حوزه های تاریخی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و آموزشی اختصاص دارد.
معاون صدای افزود: خوانش بخش برگزیده کتاب که با دقت کارشناسی انتخاب می‌شود امکان شناخت مخاطبان از محتوای کتاب را فراهم می‌سازد، ضمن آنکه دیگر مشخصات کتاب از جمله نام مولف و مترجم، ناشر، نوبت چاپ و نیز موفقیت های اثر در رویدادهای کتاب محور در اختیار شنوندگان قرار خواهد گرفت. همچنین شنوندگان در صورت تمایل به تهیه کتاب می‌توانند با ارسال کد کتاب به شماره پیامک اعلام شده، کتاب انتخابی را به صورت غیرحضوری از انتشارات مربوطه تهیه کنند.
شاه آبادی خاطر نشان کرد: مولفان و ناشران برای پیوستن به برنامه «صدثانیه با کتاب» می توانند از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۶ اقدام کنند.
به منظور مشارکت حداکثری در این طرح موسسات انتشاراتی سروش، انقلاب اسلامی، شهید کاظمی، به نشر و محراب قلم آثار خود را با ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف به متقاضیان عرضه می‌کنند.
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰