برنامه های فرهنگی شهرداری برای خانه‌نشینی نوروزی تهرانی‌ها | خبرگزاری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۷

برنامه های فرهنگی شهرداری برای خانه‌نشینی نوروزی تهرانی‌ها

مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران از توجه ویژه به کودکان در برنامه‌های نوروزی شهرداری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران عصر امروز ۲۶ اسفند در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های شهرداری تهران در نوروز برگزار شد با بیان اینکه اداره کل آموزش‌های شهروندی نیز سعی کرده است در نوروز ۹۹ علاوه بر ایجاد فضاهای با نشاط برای مردم به مقوله آموزش شهروندان نیز توجه کند، بیان کرد: امسال برنامه‌های شهرداری در راستای تشویق مردم در خانه ماندن است که در همین راستا کمپین‌های مختلفی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در کمپین‌های نوروزی به مناسبت‌ها نیز توجه شده است، گفت: به عنوان مثال ما چهارشنبه سوری و پنجشنبه آخر سال را در پیش داریم که در این کمپین‌ها از مردم خواسته می‌شود در خانه بمانند و قطع کننده زنجیره انتقال کرونا باشند.

دانشور با بیان اینکه در این کمپین‌ها از ظرفیت هنرمندان و به ویژه خانه سینما استفاده شده است، گفت: همچنین با کمک ستاد شهر دوستدار کودک و شبکه پویا برنامه‌های سرگرم کننده و مسابقات تعاملی برای کودکان طراحی کردیم.

این مدیر فرهنگی همچنین از اهدای کتاب‌های صوتی خبر داد و با بیان اینکه در این مدت نیز ٨٠٠٠ نفر از این کتاب ها استفاده کردند، توضیح داد: شهرداری تهران در ایام نوروز نیز با اپلیکیشن های کتاب همکاری خواهد داشت و شهروندان می‌توانند از هزاران جلد کتاب موجود در این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند  و با وارد کردن کد شهرداری تهران  که در قسمت توضیحات کدهای تخفیف قید شده یک کتاب رایگان بخوانند.

وی با بیان اینکه در این برنامه‌ها به کودکان توجه ویژه‌ای شده است،‌ گفت: مسابقات ساخت کارت پستال، کاردستی و … با محوریت کودکان طراحی شده است که اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است