«عصرانه هنر» را با «انیمیشن‌های کرونایی» صرف کنید/ تماشای نمایشگاه «نو به نو» | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶
برنامه های تجسمی برای روزهای تعطیل؛

«عصرانه هنر» را با «انیمیشن‌های کرونایی» صرف کنید/ تماشای نمایشگاه «نو به نو»

اداره کل هنرهای تجسمی برای روزهای تعطیل، برنامه های «نو به نو»، «عصرانه هنر» و انیمیشن های کرونایی تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری صبا به نق از  واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای روزهای تعطیل و ایام در خانه ماندن به علت شیوع ویروس کرونا، برنامه های روزانه مجازی را تهیه کرده است که شامل گالری گردی مجازی آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر با عنوان «نو به نو»، پادکست تاریخ هنر معاصر با عنوان «عصرانه هنر» و انیمیشن های کرونایی است.

مسئولیت طرح «نو به نو» با احسان آقایی، مدیریت پروژه پادکست «عصرانه هنر» با سعید اسلام زاده و کارگردانی انیمیشن های کرونایی هم به عهده جمال رحمتی است.

احسان اقایی مدیر موزه هنرهای معاصر درباره طرح نو به نو گفت: «نو به نو» پروژه‌ای تعاملی از سوی موزه‌ی هنرهای معاصر است که سعی دارد در روزهای نیمه تعطیل پایان سال و ایام نوروز و از طریق فضای مجازی، مخاطب را با آثار گنجینه آشنا کند.

این پروژه طی چهل و یک روز، هر روز یک اثر را که از طریق نظر سنجی بر روی صفحه‌ اینستاگرام موزه به دست آمده است، به نمایش می‌گذارد و در پایان مدت پروژه، مخاطبان با نمایشگاهی مجازی روبرو هستند که آثار آن توسط خودشان انتخاب و به نمایش درآمده است.

جمال رحمتی درباره انیمیشن «هفت خوان کرونایی» توضیح داد این انیمیشن ها در ۷ قسمت ساخته می شود و موضوع اصلی آن مبارزه با کروناست. هدف ما در ساخت این انیمیشن ها روحیه بخشی به مردم در این روزهای سخت است.

رحمتی درباره تکنیک ساخت این انیمیشن ها بیان کرد: تکنیک اجرا کات اوت است و کاراکترها فانتزی و فضاها برگرفته از مینیاتور ایرانی به ویژه رستم و اسبش رخش است. البته شخصیت های دیگری مانند زکریای رازی هم به این داستان اضافه می شوند. محور اصلی کار هفت خوان رستم است که با تغییراتی داستان را به سمت موضوعات کرونایی سوق داده ایم.

سعید اسلام زاده مدیر ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی درباره پادکست عصرانه هنر توضیح داد: پادکست «عصرانه هنر»، برنامه ای شنیداری است که در بیست قسمت ۱۰ دقیقه ای موضوعات مختلف تاریخ هنر معاصر ایران در صد سال اخیر را بررسی می کند. این پادکست در موضوعاتی مانند شکل گیری مدرسه صنایع مستظرفه، عکس و تاریخ، کاریکاتور در ایران، هنر مدرن در ایران، و شخصیت های هنری معاصر مانند سهراب سپهری تهیه شده و در ایام نوروز و تعطیلات در سایت هنرهای تجسمی به نشانی www.civa.ir قابل دریافت است. این پادکست با اجرای غزل نهانی و تهیه کنندگی بشیر جعفری نیا در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

طرح های هنری نو به نو، پادکست عصرانه هنر و انیمیشن کرونایی از روز ۲۲ اسفند در فضای مجازی پخش شده است. علاقه مندان می توانند به سایت و صفحات مجازی موسسه توسعه هنرهای معاصر و موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است