«پروژه ازدواج» به جشنواره ویزیون دو ری ئل سوییس رسید | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۶

«پروژه ازدواج» به جشنواره ویزیون دو ری ئل سوییس رسید

فیلم مستند «پروژه ازدواج» به کارگردانی حسام اسلامی و عطیه عطارزاده به جشنواره ویزیون دو ری ئل سوییس راه یافت.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند «پروژه ازدواج» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی حسام اسلامی و عطیه عطارزاده به بخش «عرض‌های جغرافیایی» جشنواره ویزیون دو ری ئل سوییس راه یافت.

پنجاه و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی ویزیون دوری ئل از ۴ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ در شهر نیون سوییس برگزار می‌شود و فیلم مستند «پروژه ازدواج» در بخش غیررقابتی «عرض‌های جغرافیایی» Latitudes این رویداد معتبر اروپایی به نمایش درمی‌آید.

هدف از برگزاری این بخش، نمایش فیلم‌های مستند خلاق و روز دنیاست. پخش بین‌المللی «پروژه ازدواج» توسط شرکت فرانسوی «جاوا فیلمز» و با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و همکاری تهیه‌کننده فرانسوی فیلم «اتین دو ریچاد» انجام می‌شود.

این فیلم قرار بود اسفند ماه ۹۸ در بخش مسابقه بین‌الملل بیست و دومین جشنواره فیلم مستند «تسالونیکی» یونان روی پرده برود که این رویداد به دلیل شیوع جهانى ویروس کرونا به تعویق افتاد. دست‌اندرکاران جشنواره تسالونیکی اعلام کردند که امنیت مردم شهر، برگزارکنندگان و مهمانان جشنواره از اولویت برخوردار بوده و زمان جشنواره تا اواخر ماه مه و اوایل ماه ژوئن به تعویق می‌افتد.

در خلاصه موضوع مستند «پروژه ازدواج» آمده است: «مطرح شدن پیشنهاد ازدواج بیماران در یک مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان با مخالفت‌ها و مشکلات زیادی روبرو می‌شود…»

عوامل تولید این مستند عبارتند از کارگردانان: حسام اسلامی، عطیه عطارزاده، فیلمبرداران: مهدی آزادی، مسلم تهرانی، صدابرداران: احمد افشار، سیوان خسروی، صداگذار: مهرشاد ملکوتی، تدوینگر: فرید دغاغله، آهنگساز: آمین فیض‌آبادی، عکاس: مریم مجد، دستیار کارگردان: مرجان ارمغان، تهیه‌کنندگان: اتین دو ریچاد، حسام اسلامی، عطیه عطارزاده، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است