امروز ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۶

رادیو اعتکاف راه اندازی می شود/ ۳ روز فعالیت

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی از راه اندازی رادیو اعتکاف در ایام البیض ماه رجب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، حمید شاه آبادی معاون صدا گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و تعطیلی اجتماعات و مراسم  از جمله مراسم اعتکاف بعلت بیماری کرونا، امسال مراسم اعتکاف در منازل به همراه رادیو برگزار می شود.

وی افزود: شاید بتوان گفت رادیو اعتکاف جایگزین مناسبی برای مراسم اعتکاف در شرایط کنونی باشد و شعار هر خانه یک مسجد را برای ارتباط با خدا، دعا و نیایش جهت رفع گرفتاری ها محقق کند. این رادیو مانند دیگر رادیوهای مناسبتی از طریق فرستنده ها در سراسر کشور روی طول موج اف ام ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز پخش خواهد شد. برنامه های این رادیو از اذان مغرب روز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ شروع و تا پایان روز سه شنبه بیستم اسفند سال جاری، همزمان با ایام البیض (روزهای ۱۵،۱۴،۱۳ ماه رجب المرجب) ادامه خواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه های رادیو اعتکاف در بخش های ۴ ساعته ارائه خواهد شد که در هر نوبت سخنرانی های متناسب با این ایام و  ماه رجب بصورت زنده و تولیدی پخش می شود. همچنین بخش هایی از آن به پخش تلاوت ترتیل و تحقیق کوتاه اختصاص خواهد یافت. پخش ادعیه و مناجات بویژه دعاهای وارد شده در این ایام از بخش های مهم این رادیو است. تهیه گزارش و نیز پخش تماس ها و تلفن های مردمی، همراه با بیان آداب و اعمال روز و نیز گزیده بیانات بزرگان و علما از قسمت های دیگر هر یک از نوبت های چهارساعته این رادیو است. پخش زنده اعمال ام داوود از یکی از اماکن مذهبی نیز در این رادیو پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است