امروز ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
مسعود شجاعی طباطبایی در گفتگو با صبا:

تلویزیون انیمیشن‌های آموزشی درباره کرونا سفارش بدهد/ وظیفه این رسانه سنگین است

سیدمسعود شجاعی طباطبایی از ضرورت بهره گرفتن از زبان طنز و ساخت انیمیشن های کوتاه آموزشی درباره ویروس کرونا گفت.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی هنرمند کاریکاتوریست در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا با اشاره به نگرانی های این روزهای مردم درباره ویروس کرونا گفت: در این شرایط باید ابتدا جلوی انتشار مباحث و مطالبی که برای مردم ایجاد نگرانی می کند، گرفته شود و در این زمینه رسانه ملی وظیفه بسیار سنگینی دارد و لازم است که به انتشار اخباری بپردازد که ایجاد نگرانی و استرس نکند.

وی با اشاره به کیفیت برنامه های نمایشی سازمان صداوسیما بیان کرد: صداوسیما لازم است که روی کیفیت آثار نمایشی و آموزشی خود بیشتر فکر کند و اگر قصد دارد درباره کرونا مباحثی را مطرح کند بهتر است به صورت غیرمستقیم باشد و در این زمینه می توان از زبان هنر و طنز بهره گرفت.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با تاکید بر ضرورت استفاده از زبان طنزآمیز هنر برای بیان مطالب مهم آموزشی به مردم در زمینه ویروس کرونا اظهار کرد: یکی از هنرهایی که می تواند در این زمینه بسیار مناسب باشد، انیمیشن است. اکنون زمان مناسبی برای استفاده از انیمیشن برای ارایه مطالب آموزشی با زبان طنزآمیز و در قالب هنر انیمیشن است. دوستان و همکاران توانمند من در زمینه هنر انیمیشن این روزها در خانه نشسته اند و صداوسیما می تواند ساخت انیمیشن های کوتاه یکی دو دقیقه ای و آموزشی را به آنها سفارش دهد.

این کاریکاتوریست تاکید کرد: این هنرمندان سرعت بسیار بالایی در خلق چنین آثاری دارند و می توانند به زبان طنز مهمترین مساdل آموزشی درباره پیشگیری از ویروس کرونا را در قالب آثار کوتاه انیمیشن بسازند که به عنوان میان برنامه از شبکه های مختلف پخش شود.

وی همچنین با بیان این که لازم است همه شبکه های صداوسیما به این موضوع توجه جدی تری داشته باشند، یادآور شد: هنر کاریکاتور این ویژگی را دارد که خیلی سریع به نتیجه می رسد و انیمیشن به نسبت کاریکاتور شاید بیشتر زمان بر باشد اما ارزشمند است و جای خالی این اتفاقات در صداوسیما وجود دارد.

بیشتر بخوانید

محکوم به خوش‌بینی هستیم/ ما مردم از بحران کرونا هم عبور می‌کنیم

با مردم صادقانه حرف بزنیم/ یک خواهش از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی

مقابله با کرونا از نگاه کامبیز درمبخش/ حالا وقت ضدعفونی زمین است!

در فضای مجازی به مردم روحیه بدهیم/ آنور آبی‌ها در مسایل داخلی ما دخالت نکنند

بحران کرونا را با صبوری سپری می‌کنیم/ توصیه‌های پزشکی آری اخبار بد نه!

«امید» بهترین هدیه به مردم است/ درس‌هایی که باید از بحران کرونا بگیریم

مردم را به خلق هنری در این روزها دعوت می‌کنم/ از شبکه‌های اجتماعی فرصت بسازیم

با هم از این سختی عبور می‌کنیم/ خسته نباشید به آنهایی که باید سر کار بروند

کرونا را جدی بگیریم اما سخت نگیریم/ بانک‌ها و صاحب‌خانه‌ها قدری تحمل کنند

برای کنترل کرونا در خانه بمانیم/ با همدلی به داد یکدیگر برسیم

شجاعی طباطبایی که مدتی است کارتون و کاریکاتورهایی را با توجه به موضوعات روز خلق می کند در این زمینه توضیح داد: این ادای دینی به مردم کشورمان به دور از هر گونه تعارف و شعار است. مدتی است که تصمیم گرفته ام هر روز اثری را با توجه به موضوعات مهم روز کار کنم. در زمان انتخابات شروع به طراحی چند کاریکاتور کردم و ویژگی های نماینده خوب را به زبان طنز کاریکاتور مطرح کردم و حالا هم به ویروس کرونا می پردازم که البته امیدوارم که این ویروس کرونا هر چه زوتر از زندگی مردم کنار برود تا من هم بتوانم به مباحثی که مدت هاست ذهنم را مشغول کرده است، بپردازم.

این هنرمند در پایان گفت: دوست دارم به موضوع نفوذ در بخش های مختلف کشور بپردازم که ممکن است نفوذ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … باشد اما اکنون کرونا مردم را بسیار نگران کرده است و فعلا وقتم را برای پرداختن به موضوع کرونا صرف می کنم.

فاطمه حامدی خواه

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰