خرس طلای برلین به محمد رسول‌اف رسید/ اسامی همه برندگان | خبرگزاری صبا
امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹

خرس طلای برلین به محمد رسول‌اف رسید/ اسامی همه برندگان

دقایقی پیش هیات داوران جشنواره برلین فهرست اسامی بهترین های سال 2020 برلیناله امسال را معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از سایت جشنواره، مراسم اختتامیه هفتادمین دوره جشنواره فیلم برلین شنبه شب ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) برگزار شد و هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل به ریاست جرمی آیرونز بازیگر مشهور بریتانیایی بهترین های جشنواره را انتخاب کردند.

در این دوره از جشنواره فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌اف جایزه اصلی جشنواره موسوم به خرس طلایی را بدست آورد.

خرس طلای افتخاری این دوره جشنواره به هلن میرن بازیگر برنده جایزه اسکار رسید.

*جوایز هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل

خرس طلای بهترین فیلم: «شیطان وجود ندارد»‌ به کارگردانی محمد رسول‌اف

جایزه بزرگ هیات داوران (خرس نقره‌ای): «هرگز به‌ ندرت گاهی همیشه» به کارگردانی الیزا هیتمن

جایزه خرس نقره‌ای برلیناله هفتادم: «تاریخ پاک شده» به کارگردانی بنویت دلپین

جایزه بهترین کارگردان (خرس نقره‌ای): هونگ سانگ سو برای فیلم «زنی که فرار کرد»

جایزه بهترین بازیگر زن (خرس نقره‌ای):پائولا بیر برای فیلم «اوندین»

جایزه بهترین بازیگر مرد (خرس نقره‌ای): الیو جرمانو برای فیلم «پنهان شده»

جایزه بهترین فیلمنامه: (خرس نقره‌ای): «داستان‌های بد» به کارگردانی دامیانو و فابیو دی‌اینوچنزو

جایزه بهترین دستاورد هنری چشمگیر (خرس نقره‌ای): «DAU. Natasha» به کارگردانی ایلیا خورژانوفسکی و جاکاترینا اورتل

 

فهرست تعدادی از برندگان جشنواره برلین امسال که اسامی آن‌ها شب گذشته و امروز پیش از مراسم اختتامیه اعلام شد، به شرح زیر است:

*جوایز هیات داوران فیپرشی

بخش مسابقه بین‌الملل ۲۰۲۰: «اوندین» به کارگردانی کریستین پتزولد

بخش پانوراما ۲۰۲۰: «مغول شوخ» به کارگردانی بسام طارق

بخش فورم ۲۰۲۰: «قرن بیستم» به کارگردانی متیو رنکین

 

*جایزه تماشاگران پانوراما

برنده جایزه فیلم‌ داستانی: «پدر» به کارگردانی سردان گولابوویچ

جایزه دوم: «احساس سختی نیست» به کارگردانی فراز شریعت

جایزه سوم: «امید» به کارگردانی ماریا سودال

*برنده جایزه فیلم مستند: «به چچن خوش آمدید» به کارگردانی دیوید فرانس

جایزه دوم: «سعودی فراری» به کارگردانی سوزان رجینا میورز

جایزه سوم: «دختر کوچولو» به کارگردانی سباستیان لیفشیتز

 

*جوایز هیات داوران کلیسای جهانی

بخش مسابقه بین‌الملل ۲۰۲۰: «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول‌اف

بخش پانوراما ۲۰۲۰: «پدر» به کارگردانی سردان گولابوویچ

نشان ویژه: «سعودی فراری» به کارگردانی سوزان رجینا میورز

 

*جایزه تدی

بخش فیلم داستانی: «احساس سختی نیست» به کارگردانی فراز شریعت

بهترین فیلم مستند: «اگر عشق بود» به کارگردانی پاتریک شیها

بهترین فیلم کوتاه: «بازنواخت» به کارگردانی آگوستین کومدی

نشان ویژه هیات داوران: «روزها» به کارگردانی سای مینگ-لیانگ

 

*جوایز بخش نسل

 

*بخش کودکان نسل Kplus (هیات داوران کودک)

خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «وضع خوشایند» به کارگردانی الکساندر راکول

نشان ویژه: «ش برای شادی است» به کارگردانی جان شیدی

خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: «نام پسر» به کارگردانی مارتینا ماتزکین

نشان ویژه: «دختر» به کارگردانی امیره جهان خلفالله

*بخش کودکان نسل Kplus (هیات داوران بین‌الملل)

جایزه بزرگ بهترین فیلم بلند: «گرگ ها» به کارگردانی ساموئل کیشی لپو

نشان ویژه: «بانمک ها» به کارگردانی مایمونا دوکوا
نشان ویژه: «مامان مامان مامان» به کارگردانی سول بروزو پیچون-ریور

جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه: «به نام پسر» به کارگردانی مارتینا ماتزکین

نشان ویژه: «بادبادک ها» به کارگردانی سید پیام حسینی

 

*بخش نسل ۱۴plus (هیات داوران جوان)

خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «بانوی ما از نیل» به کارگردانی عتیق رحیمی

نشان ویژه: «آشوب سفید» به کارگردانی روبیکا شاه

خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه:  «احمق ها» به کارگردانی حلیمه کواردیری

نشان ویژه: «خداحافظ گولوین» به کارگردانی متیو گریمارد

*بخش نسل ۱۴plus (هیات داوران بین‌الملل)

جایزه بزرگ بهترین فیلم بلند: «نام من بغداد است» به کارگردانی کارو آلوز دسوزا

نشان ویژه: «صداها در باد» به کارگردانی  نوبهیرو سووا

جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه: «احمق ها» به کارگردانی حلیمه کواردیری

نشان ویژه: «اسب سفید بالدار» به کارگردانی مهیار ماندگار

 

*جایزه بهترین مستند: «در معرض اشعه» به کارگردانی ریتی پان

 

*جوایز هیات داوران بخش برخوردها

بهترین فیلم: «کارها و روزها» به کارگردانی سی. دبلیو وینتر آندرس استروم

جایزه ویژه هیات داوران: «دردسر با زاده شدن» به کارگردانی ساندرا وولنر

بهترین کارگردان: کریستی پویو برای فیلم « Malmkrog»

جایزه ویژه داوران: ماتیاس پینیرو برای فیلم «ایزابلا»

 

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است