امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۵

رادیو نمایش به رنگ قهرمان درمی آید/ فصل جدید همکاری دو رادیو

مدیر شبکه رادیویی ورزش از فصل همکاری جدید میان این شبکه و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، سیدغلامرضا میرحسینی مدیر رادیو ورزش با اعلام این خبر که سفارش ورزشی برای تولید نمایش به اداره کل نمایش رادیو داده است، افزود: طبق روالی که در گذشته وجود داشت، اداره کل نمایش آثاری را تولید می کرد که ما آن را پخش می کردیم اما این بار ما سفارش جدیدی دادیم که با استقبال رادیو نمایش روبه رو شد.

وی درباره این تصمیم گفت: دلیل این تغییر، رویه جدول پخش در رادیو ورزش بود که عناصر و سبک زندگی در برنامه های پخش شده ازاین شبکه جدا نباشد، در واقع به دنبال رسیدن به نوعی انسجام در ساختارهایمان از جمله ساختار نمایشی شبکه ورزش بودیم که این موضوع را با رادیو نمایش مطرح کردیم و نتیجه بخش بود.

مدیر رادیو ورزش ادامه داد: ما در شبکه ورزش بر اساس منظومه محتوایی که برای سال ۹۸ تنظیم کردیم، محوری را مدنظر قرار دادیم که شامل سبک زندگی و نقش محوری که ورزش در زندگی اسلامی -ایرانی چه در حوزه سلامت جسمی و چه در حوزه سلامت روحی ایفا می کند است و به این منظور تعریف جدیدی از ورزش ارائه دادیم که به نوعی ورزش راهبردی داشته باشیم که بتواند از طرفی هم در دسترس و ارزان باشد و از طرف دیگر تمامی ابعاد را در نظر بگیرد و در کنار آن علاوه بر آقایان برای بانوان و تمامی افراد خانواده تاثیرگذار باشد .

میرحسینی خاطرنشان کرد: از نظر مدال آوری، رشته ای باید مورد تشویق برای آحاد جامعه قرار گیرد که امکان حداکثر قهرمانی را از آن انتظار داشته باشیم  و با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که رشته دوومیدانی این قابلیت را دارد که با حداقل امکانات راه سریع پیشرفت را در جامعه باز کند چرا که می شود حتی با پوششی معمولی در محل کار، پارک، خیابان و یا حتی نقاط مختلف بدون محدودیت با راه رفتن و تند دویدن آن را انجام داد و شرایط مفرحی ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و اقبالی که نمایش های رادیویی در میان شنوندگان خود دارد طی جلساتی که با مسوولان و نویسندگان داشتیم ساخت  قصه جدیدی در چندین فصل در رادیو نمایش آغاز شد. این داستان ها از قبل انقلاب آغاز می شود و در دوران انقلاب و دفاع مقدس و تا امروز هم ادامه می یابد که تاکنون ۳۰ قسمت آن توسط اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش تولید شده و پخش آن از پنجم مرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ در رادیو ورزش و تکرار آن ساعت ۲۲:۴۰ دقیقه در رادیو نمایش آغاز می شود و تولید آن همچنان در رادیو نمایش ادامه دارد که امیدوارم با استقبال همیشگی علاقه مندان نمایش های رادیویی روبه رو شود.

مدیر رادیو ورزش این اتفاق را حرکت مثبت و سازنده ای میان رادیو نمایش و رادیو ورزش دانست و اظهار امیدواری کرد این روند، سرفصل جدیدی را برای تولید نمایش های تخصصی چه برای رادیو ورزش و چه برای رادیوهای دیگر باز کند تا علاقه مندان نمایش های رادیویی بتوانند با وجهه های مختلف این هنر ارزشمند و تاثیرگذاری آن آشنا شوند.

این مقام مسئول در پایان گفت: ساختار نمایشی در رادیو به مراتب قوی تر و جذاب تر از تلویزیون است و امیدواریم تلویزیون رادیو را در کنار خودش ببیند تا بیشتر روی محتوا کار شود و تفکر و تعمق را به لایه های مختلف جامعه بسط دهد.

 سریال رادیویی «به رنگ قهرمانی» به کارگردانی: رضا عمرانی، تهیه کنندگی: فرشاد آذرنیا، گروه نویسندگان: مریم تاجیک ، پویان غفاری ، زهرا کولیوند ، یاسمن شکرگزار و زینب آرمند و با تلاش هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش درباره ورزش دو و میدانی به سفارش رادیو ورزش در رادیو نمایش تولید شده است که پخش آن از پنجم مرداد در رادیو ورزش آغاز و ساخت آن  در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو همچنان ادامه دارد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است