امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۰
مهدی کوهیان در گفتگو با صبا:

مکانیزم رفع خسارت از عرصه فرهنگ و هنر در مقابل تعطیلی‌ها نداریم

مهدی کوهیان معتقاست در کشور ما مکانیزمی برای رفع خسارت فعالیت های فرهنگی هنری در تعطیلی های ناخواسته وجود ندارد.

مهدی کوهیان حقوقدان و تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا درباره وضعیت پیش آمده برای فعالیت های هنری و تعطیلی آنها برای مبارزه با شیوع کرونا گفت: در وقایعی مانند گسترش ویروس کرونا، وقایع آبان ماه و وقایع تروریستی که موجب بروز ناامنی می شود، اولین ضربه را سینما و تئاتر و به طور کل هنرهایی که محل ارائه آن اجتماع مردم است، می خورند.

وی افزود: وقتی دولت دستور به تعطیلی برنامه های هنری می دهد باید فکر عواقب اقتصادی آن هم باشد زیرا نمی شود از جیب هنرمندان با گسترش ویروس کرونا مقابله کرد.

این تهیه کننده با تاکید بر اینکه اقتصاد سینما، تئاتر و موسیقی در سالی که گذشت دچار فراز و فرودهای زیادی بوده است، تاکید کرد: تنها خواسته هنرمندان این است دولت ضربه دیگری به پیکر نحیف اقتصاد آن ها وارد نکند. همچنین مسئولیت مدنی دولت در قبال این گونه تصمیمات ایجاب می کند که جبران خسارات به مردم و بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی در پایان گفت: متاسفانه صنعت بیمه ما هنوز وارد حوزه سینما، تئاتر و موسیقی نشده و بیمه هایی برای این شرایط تعریف نکرده است. صنوف هنری باید با شرکت های بیمه برای این شرایط مذاکره کنند.

غزاله سعادتی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است