امروز ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۸
برای اولین بار با ورود فیلمسازی سیاه‌پوست؛

پروژه دیگری از مجموعه «جنگ ستارگان» به جریان افتاد

بر اساس گزارش‌های غیررسمی، دیزنی و لوکاس‌فیلم، جی‌دی دیلارد را به تیم سازنده فیلمی جدید از مجموعه «جنگ ستارگان» اضافه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، بر اساس اخباری غیررسمی مشخص شده که لوکاس‌فیلم در حال تهیه فیلمی جدید از مجموعه «جنگ ستارگان» با همراهی جی دی دیلارد، نویسنده و کارگردان درام علمی‌تخیلی «حیله – Sleight (۲۰۱۶) » است. کار نگارش فیلمنامه این اثر بر عهده مت اونز، نویسنده سریال «لوک کیج» است.

این پروژه تازه در مراحل بسیار ابتدایی خود به سر می‌برد و هنوز اطلاعاتی همچون کاراکترهای حاضر در آن، لوکیشن و زمان وقوع داستان فیلم در کهکشان این مجموعه، در پرده‌ای از ابهام است.

همچنین هنوز معلوم نیست آیا دیلارد به عنوان کارگردان به این پروژه اضافه شده است یا خیر و یا آن که از اساس این فیلم برای پخش در سالن‌های سینما تولید خواهد شد یا صرفا محصولی برای عرضه در سرویس آنلاین دیزنی یعنی دیزنی‌پلاس است؟

با این وجود و هر چه که باشد این اولین بار در تاریخ مجموعه جنگ ستارگان خواهد بود که یک فیلمساز سیاه‌پوست نقشی محوری در تیم راهبری و خلاق پروژه دارد.

کمپانی دیزنی و لوکاس‌فیلم هنوز درباره این خبر اظهار نظر نکرده‌اند.

ابهام در مورد پلتفرم پخش فیلم جدید «جنگ ستارگان» در حالی وجود دارد که هم‌اکنون به جز این مورد، پروژه‌های دیگری از جنگ ستارگان برای پخش از هر ۲ پلتفرم، در دستور کار قرار دارد.

در بخش اکران‌های سینماییِ، رایان جانسون کارگردان «جنگ ستارگان: آخرین جدای» همچنان در حال کار روی مجموعه‌ای جدید از این برند است. اگر چه کمی پیشتر در همین ماه، خبر آمد که او یه سفارش کمپانی لاینزگیت مامور ساخت دنباله‌ای بر اثر موفق خود یعنی «چاقوکشی» (۲۰۱۹) شده است. از سوی دیگر کوین فایگی در حال ساخت فیلمی از مجموعه «جنگ ستارگان» است و گفته می‌شود لائتا کالوگریدیس، فیلمنامه‌نویس آثاری چون «آواتار» و «جزیره شاتر» در حال نگارش فیلمی برای لوکاس‌فیلم بر اساس بازی کامپیوتری محبوب «جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم» است. به جز همه این‌ها، دیزنی ۳ تاریخ دسامبر ۲۰۲۲، دسامبر ۲۰۲۴ و دسامبر ۲۰۲۶ را برای اکران‌های سینمایی فیلم‌هایی از این مجموعه اعلام کرده‌ است که به نظر می‌رسد هیچ کدام با این پروژه‌های در حال تولید ارتباطی ندارند.

در بخش دیزنی‌پلاس اوضاع مقداری مشخص‌تر است. باب ایگر، مدیرعامل دیزنی کمی پیشتر به سهام‌داران این کمپانی گفته بود که تلویزیون اولویت اول «جنگ ستارگان» در چند سال آینده است. این سخن می‌تواند شامل اسپین‌اف‌هایی همچون سریال «مندلورین» باشد که فصل دوم آن اکتبر همین امسال عرضه خواهد شد. لوکاس‌فیلم همچنین در حال پیشبرد سریالی با حضور یوان مک‌گرگور، بازیگر اسکاتلندی در نقش کاراکتر اوبی‌وان کنوبی است؛ پروژه‌ای که البته نمایش آن با خروج حسین امینی، فیلمنامه‌نویس ایرانی-انگلیسی از آن تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است.

 

اشکان مزیدی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰