امروز ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۹

شبی برای خالق سربداران/ محمدعلی نجفی تجلیل می‌شود

کانون کارگردانان سینمای ایران شب محمدعلی نجفی خالق سریال «سربداران» را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری صبا، در ادامه شب های یک کارگردان، کانون کارگردانان سینمای ایران شب محمد علی نجفی را برگزار می کند. این برنامه که قرار بود در دی ماه گذشته برگزار شود، با احترام به جانباختگان هواپیمای اکراینی، به تعویق افتاده بود. این شب که به تجلیل از این کارگردان با سابقه اختصاص دارد، همراه با نمایش نسخه بازسازی شده فیلم «گزارش یک قتل»،  یکشنبه ۴ اسفند ماه ۹۸ ساعت ۱۷ در سالن عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی، برگزار می شود.

محمدعلی نجفی سال ۱۳۲۴ در اصفهان به دنیا آمد. وی در دارالفنون تهران دیپلم خود را اخذ و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد شهرسازی و معماری از دانشگاه ملی است. او فعالیت هنری خود را با کارگردانی نمایش سربداران در حسینیه ارشاد شروع و در  سال ۱۳۵۶ موسسه آیت فیلم را با همکاری انجمن اسلامی مهندسین تاسیس می کند.

نخستین فعالیت هنری سینمایی‌ نجفی کارگردانی فیلم «جنگ اطهر» است. وی این فیلم را در سال ۱۳۵۸ می سازد. از دیگر آثار می توان به سریال سربداران، گزارش یک قتل، پرستار شب، زمین آسمانی، عشق طاهر، زاگرس و پرسه در شهر لاجوردی نام برد. این شب با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و فیلمخانه ملی ایران و صندوق اعتباری هنر برگزار می شود و پوستر برنامه را بهزاد خورشیدی طراحی و اجرا کرده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است