امروز ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۸
در حاشیه جشنواره موسیقی؛

«رستاک» به زودی قطعات «در خانه بی‌مرز» را منتشر می‌کند/ اجرای قطعات جدید

کنسرت موسیقی «رستاک» در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با گزارشی از پروژه جدید خود در کشورهای همسایه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری صبا، کنسرت گروه «رستاک» در قالب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در دو سانس۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ روز یکشنبه ۲۷ بهمن در تالار وحدت برگزار شد.

از نکات مثبت اجرای این گروه شروع به موقع و سروقت بود که با اجرای قطعه ای کوبه ای کار خود را آغاز کردند.

گروه موسیقی «رستاک» قطعات خود را از مناطق آذربایجان، کردستان، لرستان، بختیاری، بوشهر، کرمان، خراسان، مازندران، گیلان و منطقه فارس با اجرایی متفاوت و ایجاد فضاهایی جدید در بخش صوتی و بصری برای مخاطب اجرا کردند.

پس از آنکه قطعات لری به پایان رسید در قطعه آذری سه نوازنده ساز خود را زمین گذاشته و جلوی صحنه رقص ترکی برای مخاطب به نمایش گذاشتند.

فرزاد مرادی خواننده گروه رستاک پس از اجرای این قطعات با ابراز خرسندی برای حضور در جشنواره گفت: امشب در این برنامه قطعات جدید رستاک را برای شما اجرا خواهیم کرد و قطعه بعدی در جنوب کرمان، تلفیق ملودی های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و جنوب کرمان است و سعی داریم فضای متفاوت تری را برای شما خاطره سازی کنیم و امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

از جذابیت های این اجرا طراحی این گروه برای قطعات بود که برای اجرای قطعه «رعنا» نوازنده کمانچه با لباس گیلانی وارد صحنه شد و داستان رعنا را برای مخاطب تعریف کرد و پس از آن مخاطبان این قطعه را شنیدند.

پس از آن قطعه «بارون» با همراهی مردم و نوازندگی سازهای کوبه ای و سرنا اجرا شد و در انتها فرزاد مرادی خواننده گروه از مردم به خاطر همراهی تشکر کرد.

پس از اجرای قطعه «لیلا» فرزاد مرادی درباره پروژه جدید توضیح داد: ما افتخار داریم که چهارسال مثل یک خانواده در کنار هم هستیم و در طول این ۲۲ سال برای فعالیت‌هایی که داشتیم هیچ نقشه از پیش تعیین شده ای برای گروه نداشتیم اما پروژه «در خانه بی مرز» را شروع کرده ایم که به موسیقی کشورهای همسایه می پردازد و این برنامه از قبل تعیین شده نبود و قطعات تک به تک منتشر می شود. دو کار از آذربایجان و ترکیه منتشر شده و یک قطعه از کشور افغانستان به زودی منتشر خواهد شد و امشب قطعه آذربایجان را با هنرمندی نوازنده آکاردئون اجرا می‌کنیم.

قطعه بوشهری این گروه با هنرنمایی نوازنده نی انبان به پایان رسید و قطعه شیرازی با دکلمه نوازنده تنبک درباره شیراز آغاز شد و مخاطب را با ترانه آن همراه کرد.

بهزاد مرادی خواننده و نوازنده این گروه با زبان کُردی به مخاطبان اعلام کرد که قطعه بعدی برای این خطه از کشور است.

پس از اجرای این قطعه برنامه به پایان رسیده بود که مخاطبان از گروه «رستاک» قطعه ای دیگر را درخواست کردند و گروه به جایگاه خود بازگشت و قطعه «بارون» را اجرا کردند.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به ریاست محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری شاهین فرهت از چهارشنبه ۲۳ بهمن تا روز چهارشنبه ۳۰ بهمن در حال برگزاری است.

نسترن معصوم‌پور

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰