امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷

نویسنده مشهور اسکاری جایزه انجمن قلم آمریکا را دریافت می کند

تام استاپارد نمایشنامه نویس سرشناس بریتانیایی و ام. نوربسی فیلیپ شاعر کانادایی جایزه انجمن قلم آمریکا را دریافت می کنند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از آسوشیتدپرس، تام استاپارد نمایشنامه نویس مشهور بریتانیایی برنده جایزه اسکار و ام. نوربسی فیلیپ شاعر و داستان نویس کانادایی در میان تجلیل شوندگان جوایز قلم آمریکا که در ماه آینده برگزار می شود، حضور دارند. استاپارد برای فیلمنامه فیلم «شکسپیر عاشق» جایزه اسکار را دریافت کرده است او همینطور برای نوشتن فیلمنامه فیلم «برزیل» نامزد جایزه اسکار شده است.

انجمن قلم آمریکا (PEN America) روز چهارشنبه ۱۲ فوریه اعلام کرد که استاپارد جایزه ۲۵ هزار دلاری قلم/مایک نیکولز را برای نمایشنامه «Leopoldstadt» که کار جدیدی است و داستانش در اوایل قرن بیستم در وین می گذرد، دریافت می کند. استاپارد ۸۲ ساله اعلام کرده ممکن است این نمایشنامه آخرین کار وی باشد.

جایزه مایک نیکولز سال گذشته ایجاد شده و عنوانش از نام مایک نیکولز کارگردان درگذشته سینما و تئاتر گرفته شده است. این جایزه سال گذشته به کنت لانرگان نمایشنامه نامه نویس و فیلمساز تعلق گرفت.

فیلیپ دیگر برنده جایزه امسال که کتاب هایش شامل مجموعه اشعار «تیغ ها» و «دلیری سالمون» و رمان «در جستجوی لیوینگستون» است نیز جایزه قلم/ناباکوف را برای ادبیات بین الملل دریافت می کند. دیگر برنده های جایزه ناباکوف در سال های اخیر ادنا اوبراین و فیلیپ راث بوده اند.

مراسم اهدای جوایز انجمن قلم آمریکا ۲ مارس با اجرای ست میرز در تون‌هال منهتن برگزار می شود.

تانیا بارفیلد، ریگوبرتو گونزالس از دیگر برنده های جوایز قلم امسال هستند.

محمدامین شکاری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است