امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱

تور هفتمین جشنواره بین‌المللی خیام به قم و بیرجند رسید

آثار هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام در ادامه تورهای فرهنگی و هنری خود در شهرهای بیرجند و قم به نمایش درمی آید.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام در ادامه تورهای فرهنگی و هنری نمایش آثارش در شهرهای بیرجند و قم به نمایش گذاشته خواهد شد. این آثار به تازگی نیز در مشهد و نیشابور به تماشا درآمده بود.

این نمایشگاه که کارمشترکی از فوکوس و اداره کل هنرهای تجسمی است در نظر دارد به منظور آشنایی، شناخت و ارتقای دید فرهنگی و هنری مردم ایران و پنج قاره دنیا، آثار این جشنواره را در ایران و دور دنیا به نمایش بگذارد. هفتمین جشنواره بین المللی خیام در قالب این تور فرهنگی و هنری در دی ماه و بهمن ماه سال جاری آثار برگزیده خود را در نیشابور و مشهد به نمایش گذاشت و قم و بیرجند نیز به زودی میزبان این آثار خواهند بود.

شهر نیشابور و مشهد دی ماه و بهمن ماه سال جاری، آثار منتخب هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام را میزبانی کردند و این آثار از ۲۰ تا ۲۴ بهمن ماه  روی دیوار نگارخانه سرو مجموعه میراث جهانی باغ اکبریه شهر بیرجند خواهد رفت و ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه در نگارخانه فرهنگ شهر قم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

جشنواره بین المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت و گوی بصری میان عکاسان و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام به همت نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی برگزار می شود. کلوپ عکس فوکوس وابسته به موسسه فرهنگی هنری خانه خیام نماینده فیاپ در ایران است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است