امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۶

رمان «هستی» به چاپ هفتم رسید/ داستان دختری با روحیات عجیب

رمان «هستی» به نویسندگی فرهاد حسن‌زاده به چاپ هفتم رسید.

به گزارش خبرگزرای صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «هستی» به نویسندگی فرهاد حسن‌زاده از مجموعه «رمان نوجوان امروز» است که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده و تعداد شمارگان آن به ۳۸ هزار نسخه رسیده است.

کتاب «هستی» داستان دختر دوازده ‌ساله‌ای به نام هستی ساکن آبادان است. او روحیه عجیبی دارد و کارهای او به‌ هیچ‌ وجه به دختران شبیه نیست و دوست دارد با پسرها فوتبال بازی کند و با دایی جمشید به موتورسواری برود و راندن موتور را از او یاد بگیرد.

قصه این رمان که در دل جنگ روایت می‌شود، به ارتباط هستی و پدرش می‌پردازد.

این رمان همچنین برگزیده‌ مخاطبان نوجوان کانون، برنده‌ نشان لاک‌پشت نقره‌ای اولین دوره لاک‌پشت پرنده، برگزیده‌ شورای کتاب کودک، برگزیده‌ بهترین فیلمنامه‌ اقتباسی جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان و برنده‌ نشان هدهد سفید (جشنواره انتخاب کتاب از سوی کودکان و نوجوانان سراسر کشور) شده و نامزد کتاب سال ایران، جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون و کتاب سال شهید غنی‌پور بوده است.

رمان «هستی» که برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ در انتشارات کانون پرورش فکری به چاپ رسید، در چاپ هفتم با قیمت ۳۰ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

این رمان تاکنون به زبان‌های انگلیسی، ترکی استانبولی و عربی نیز منتشر شده است.

«همان لنگه کفش بنفش»، «آقای رنگی و گربه ناقلا یا این جوری بود که اون جوری شد»، «دیو دیگ به سر»، «پی‌تی‌کو پی‌تی‌کو»، «وقتش رسیده ‌کمی پسته ‌بشکنیم»، «کتاب داستان ۵»، مجموعه «قصه‌های کوتی‌کوتی» و «زیبا صدایم کن» از دیگر آثار حسن‌زاده است که در کانون منتشر شده است.

فرهاد حسن‌زاده به‌عنوان نامزد ایرانی جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ و همچنین نامزد جایزه آسترید لیندگرن برگزیده‌ شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است