امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۴
نقد آثار سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر؛

«مغز استخوان» ایده جذاب و ملتهبی دارد اما…

«مغز استخوان» ساخته حمیدرضا قربانی ایده جذابی دارد ولی از نیمه به بعد فیلم پرداخت درستی ندارد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا، جعفر گودرزی نویسنده و منتقد، از اعضای هیات مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران و دبیر سه دوره جشن منتقدان درباره فیلم «مغز استخوان» ساخته حمیدرضا قربانی نوشته است: «مغز استخوان قصه زنی است که پس از چند سال زندگی مشترک و علی رغم داشتن یک پسر کوچک از همسرش که مشکل روحی و روانی دارد، جدا می شود و با مرد دیگری ازدواج می کند.

پس از چندی پسر کوچکش به سرطان مبتلا می شود و دکترها زمان زیادی را برای زنده ماندنش متصور نیستند، از سویی دیگر پزشک معالجش بر این باور است که زن اگر دوباره از پدر فرزندش باردار شود،از بند ناف نوزاد تازه متولد شده می توان برای بهبودی و معالجه پسر کوچکشان امیدوار بود. حال زن در برزخی عجیب گرفتار می شود.

فیلم موضوع و ایده جذاب و ملتهبی دارد اما این ایده و موضوع جذاب در ادامه روند فیلم در شمایل یک فیلمنامه و قصه سینمایی بروز و ظهور پیدا نمی کند.

فیلم خوب شروع می شود و تا نیمه اول فیلم هم منطقی و خوب جلو می رود و مخاطب را درگیر خود و مساله اش می کند اما در نیمه دوم فیلم ضرباهنگ و حس و حال فیلم از بین می رود و نفسش به شماره می افتد و خرده داستان هایی هم از جمله بی گناهی شوهر سابق و مساله شرع و موانعی که برای ازدواج مجدد با شوهر سابق بدون تمام شدن عده به آن اصافه می شود و همین مساله باعث تمرکز و تاثیرگذاری خط اصلی قصه را به شدت دچار خدشه می کند و ذهن و روح مخاطب را از روح ایده اصلی فیلم دور می کند و در پایان هم چون فیلمساز نمی تواند سروته قصه اش را هم بیاورد، با یک پایان باز خود را از این مخمصه خلاص می کند.

متاسفانه بازی بازیگران هم تکراری و فاقد جذابیت های لازم است.»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است