امروز ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۰
در جلسه هم اندیشی دبیران و داوران چهاردهمین جشنواره شعر فجر مطرح شد؛

بیابانکی: رسانه‌ها به حواشی جشنواره شعر فجر پرداختند

سعید بیابانکی در جلسه هم‌اندیشی دبیران و داوران چهاردهمین جشنواره شعر فجر، از پرداختن برخی رسانه ها نسبت به حواشی این جشنواره انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، جلسه هم‌اندیشی دبیران علمی، اجرایی، هیأت علمی و داوران چهاردهمین جشنواره شعر فجر با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بنیاد شعر و ادبیات داستانی برگزار شد.

در این مراسم جوادی با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره چهاردهم گفت: همه ما بر این امر واقفیم که برگزاری یک رویداد ملی ادبی در مدت زمانی نسبتاً کوتاه بسیار مشکل است، ولی خوشحالم که گروه علمی و اجرایی جشنواره شعر فجر از عهده این کار برآمد.

معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد بیان کرد: امیدوارم شرایط به گونه‌ای شود که با دایر شدن دبیرخانه دائمی رویدادهای ملی ادبی همچون جشنواره شعر فجر و جایزه ادبی جلال آل احمد، گردآوری و بررسی آثار در طول سال و به صورت مستمر انجام شود.

در ادامه جلسه مهدی قزلی، دبیر اجرایی جشنواره نیز با تشکر از دبیر علمی، هیات علمی و داوران گفت: هر چند در این دوره مسائلی همچون سنگ‌اندازی‌های گروهی شاعرنماهای بازاری و هجمه‌های تحریم جشنواره‌های فجر موجب تکدر خاطر هیات علمی و داوران شد، ولی مجموعه بنیاد شعر و ادبیات داستانی تمام تلاش خود را به کار بست که شرایط روند بررسی علمی آثار به دور از هرگونه تنش یا فشار انجام شود.

سعید بیابانکی نیز در سخنانی اظهار کرد: همه جشنواره‌های جهان درگیر حواشی هستند و رسانه‌ها نیز متاسفانه کمتر به متن رویداد پرداخته و در مقابل به این حواشی دامن می‌زنند.

دبیر علمی چهاردهمین جشنواره شعر فجر در ادامه بیان کرد: دبیرخانه جشنواره شعر فجر اولین جشنواره‌ای بود که پس از شهادت سردار بزرگ، حاج قاسم سلیمانی در جوار مزار مطهر ایشان مراسمی به پاسداشت مقام شهید برگزار کرد، ولی این مراسم آن‌چنان که شایسته بود در رسانه‌ها منعکس نشد.

بیابانکی در پایان صحبت‌های خود گفت: از اعضای هیات علمی و داوران بخش‌های مختلف جشنواره که دوره دشواری را در میان ناملایمات و نامهربانی‌ها طی کرده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

در این جلسه هم‌اندیشی، هر یک از حاضران نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره بخش‌های مختلف جشنواره و نیز روند این رویداد ادبی در دوره‌های آتی بیان کردند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است