امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۲

حضور ۴ انیمیشن ایرانی در بازار فیلم کلرمون فران فرانسه

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با چهار انیمیشن جدید در سی‌ و پنجمین بازار بین‌المللی فیلم كلرمون فران 2020 فرانسه شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در سی‌ و پنجمین بازار بین‌المللی فیلم کلرمون فران که از ۱۳ تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ (۲ تا ۷ فوریه ۲۰۲۰) و در کنار چهل‌ و‌ دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون‌ فران ۲۰۲۰ برگزار می‌شود، بیش از ۳۰۰ دست‌اندر کار فیلم کودک و نوجوان از ۳۴ کشور جهان حضور دارند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این دوره چهار فیلم جدید با عنوان‌های «قدم یازدهم» اثر مریم کشکولی‌نیا، «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» ساخته‌ صادق جوادی، «خرچنگ» از شیوا صادق‌اسدی و «باچی» به کارگردانی مهین جواهریان را به همراه آثار قدیمی خود عرضه کرده است.

همچنین روز ۱۴ بهمن (سوم فوریه ۲۰۲۰) ویژه‌ برنامه‌ای با عنوان جشن پانزدهمین سال همکاری شرکت وی‌پت با کانون در زمینه‌ نمایش فیلم‌های کانون در فرانسه با حضور روسای جشنواره‌ها و تعدادی از توزیع‌کنندگان و دست‌اندرکاران فیلم کودک و نوجوان در غرفه‌ کانون برگزار شد.

در این ویژه‌ برنامه مقرر شد سه پویانمایی‌ قدیمی و ترمیم شده کانون با عنوان «روزی کلاغی» به کارگردانی عبداالله علیمراد، «گنجشک و پنبه دانه» اثر سیدمرتضی احدی و «کلاغی که می‌خواست قویی‌ترین باشد» به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده در ۲۰ سینمای فرانسه نمایش داده شود.

همچنین پیش از این نیز با همکاری کانون پرورش فکری، شرکت‌های وی‌پت و دریم‌لب فرانسه امتیاز نمایش فیلم‌های کانون در قالب مجموعه‌های مختلف در سینماهای فرانسه به نمایش در آمده است.

چهل‌ و‌ دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون‌ فران از ۱۱ تا ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ (۳۱ ژانویه تا ۸ فوریه ۲۰۲۰) در شهر کلرمون فران فرانسه در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است