امروز ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۱

روایت زندگی شهید حسن طهرانی‌مقدم در «آفتاب نیمه شب»

به گفته شهریار بحرانی کارگردان فیلم «آفتاب نیمه شب» در این فیلم بخشی از زندگی شهید حسن طهرانی مقدم تصویر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صبا، با ساخت فیلم سینمایی «آفتاب نیمه شب» بخشی از زندگی شهید حسن طهرانی مقدم در سینما تصویر می‌شود.

شهریار بحرانی تهیه کننده و کارگردان این فیلم ضمن اعلام مطلب فوق بیان کرد: در این فیلم برشی از زندگی شهید حسن طهرانی مقدم را مبنای کار قرار داده‌ایم که به نظر ما از دیگر مقاطع زندگی وی مبنایی‌تر و مهم‌تر است.

وی ادامه داد: شهید طهرانی مقدم و یارانشان در فرازی از زندگی خود با ماجراهایی مواجه می‌شوند که خداوند امتحان بسیار سختی پیش رویشان می‌گذارد و آن‌ها مجبور می‌شوند که تلاش بسیار گسترده‌ای را آغاز کرده و در اوج محدودیت و تحریم‌ها با توکل به خدا، فعالیت مستمر و خستگی ناپذیری ساختار یکی از مهم‌ترین بنیه دفاعی کشور را پایه ریزی کنند. به نظر می‌رسد شهدا به اوجی از درجات انسانیت رسیده‌اند که خود و منیت شان را کنار گذاشته‌اند، خصیصه‌ای که همه جامعه نیازمند آن است و ما نیاز داریم که مدام به ما تذکر داده شود تا خود را کنار گذاشته و در مقابل نظام الهی و عظمت الهی نادیده انگاریم. یکی از ظرفیت‌های مناسب برای این تذکر مدام تولید فیلم‌هایی در این زمینه است و دیدن رفتار و از خود گذشتگی شهدایی که این مسیر را رفته‌اند و به این درجات نائل شدند، سبب پالایش انسان می‌شود و انسان در مواجه با آن دچار تزکیه می‌شود. همچنین شهدای ما اهل سلوک الی الله بوده و  نفس خودشان را کنار گذاشته بودند و این موضوعی است که جامعه ما امروز به آن نیاز دارد چون فقط با سلوک الی الله است که رشد برای یک جامعه واقع می‌شود.

این کارگردان اظهار کرد: ما هم در گروه فیلم‌سازی در وهله اول وقتی چنین موضوعی را انتخاب می‌کنیم، خود گروه با این موضوع مواجه می‌شود و کلنجار می‌رود تا بتواند شأن آن بزرگوار را در قالب تصویر و داستان روایت کند، پس ابتدا گروه سازنده تحت تاثیر قرار گرفته و سپس سعی می‌کند این تاثیر را در فیلم و داستان نیز وارد کند و در نهایت این تاثیر گذاری را به مخاطب عام منتقل کند.

بحرانی در خاتمه با بیان این مطلب که دین ما به این شهید و دیگر شهدا به هیچ عنوان ادا نمی‌شود، گفت: در واقع بضاعت ما بسیار ناچیز است چون از بیرون ماجرا به موضوع نگاه می‌کنیم اما سعی من و همکارانم بر این است که نهایت تلاش خود را برای محقق کردن این امر انجام دهیم.

فیلم «آفتاب نیمه شب» نهمین فیلم سینمایی شهریار بحرانی است که به عنوان یکی از غایبان مهم جشنواره سی و هشتم فیلم فجر، تولید آن به پایان رسیده و آخرین مراحل صداگذاری و اصلاح نور و رنگ خود را پشت سر می‌گذارد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «این فیلم فرازی از زندگی شهید والامقام حسن طهرانی مقدم و مردان بلند بالایی است که پس از پائیز ۶۳ برای مقابله با استکبار جهانی و محافظت از انقلاب اسلامی با تلاش و مشقت فراوان و با توکل به خداوند تبارک و تعالی برای اولین بار صنعت موشکی را در ایران اسلامی پایه گذاری کردند.»

عوامل فیلم سینمایی «آفتاب نیمه شب» عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: شهریار بحرانی، جانشین تهیه کننده و مجری طرح: محمدرضا رمضانی فرانی، نویسنده: سیدمحمد حسینی، مدیر هنری: عبدالحمید قدیریان، مدیر فیلمبرداری: تورج منصوری، فیلمبرداران: سعید صادقی، مصطفی دالایی، مرتضی اکبری، عکاس: نادر فوقانی، مشاور تهیه کننده: محمد صادق آذین، مدیر تولید: فرهاد کی‌نژاد، بازیگردان: محمد حاتمی ، دستیار اول کارگردان: یعقوب غفاری، طراح صحنه و لباس: علی نصیری نیا، طراح چهره پردازی: سید جلال موسوی، تدوین: مهدی اسدی، صدابردار: سیدمحمود محمودکاشانی، صداگذار: علیرضا علویان، جلوه‌های ویژه بصری: امیر کاملان زرگر زرین، جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، مدیر برنامه ریزی:  مجید حقی طارونی، برنامه ریز: منصور میرشکاری، حسن منشی صحنه: ابوالفضل زحمتی، مستندسازی پشت صحنه: مسعود قندی، مدیر تدارکات: مسعود شرفی کیا، امور فرهنگی و تبلیغات: انوشه گیلانی نژاد، روابط عمومی: سمانه احمدی.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • خط باریک قرمز
  89,047,55
 • بازگشت کوتاه
  43,905,20
 • منگی
  27,696,90
 • تا ابد
  703,153,55
 • یلدا
  250,332,19
 • بی حسی موضعی
  532,165,25
 • قتل عمد
  98,569,79
 • پرو
  41,665,25
 • دریا موج کاکا
  30,220,25