امروز ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴

پویانمایی «چیا» رونمایی شد/ ساخت انیمیشن با کیفیت و فناوری ۴k

مراسم رونمایی از پویانمایی «چیا» با حضور معاون سیمای صداوسیما، رییس و مدیران مرکز صبا و عوامل ساخت و تهیه این پویانمایی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، به مناسبت ایام دهه فجر، پویانمایی «چیا» با حضور معاون سیمای سازمان صداوسیما، رییس و مدیران مرکز صبا و عوامل ساخت و تهیه این پویانمایی رونمایی شد.

محمد رحیم لیوانی رییس مرکز صبا در این مراسم رونمایی گفت: در گام دوم انقلاب، تولیدات سیمای رسانه ملی با ساخت پویانمایی با فناوری ۴k وارد عرصه جدیدی از تولیدات سازمان صدا و سیما شده است.

وی افزود: افزایش کیفیت محتوایی و فنی تولیدات مرکز صبا آینده بسیار روشنی را برای تولیدات پویانمایی رسانه ملی نوید می‌دهد.

رییس مرکز پویانمایی صبا ادامه داد: ورود به تولیدات پویانمایی با فناوری ۴k نشان دهنده این است که مرکز صبا نگاهی جدی‌تر به بازار‌ها و جشنواره‌های جهانی دارد.

لیوانی حضور پر انرژی جوانان با استعداد و تحصیل کرده به بخش پویانمایی را فرصتی بسیار مغتنم دانست و گفت: چند قسمت از پویانمایی «چیا» ساخته شده است و پیش بینی می‌شود که در تابستان سال آینده به طور کامل آماده پخش باشد.

 

«چیا» با استاندارد‌های جهانی

معاون سیمای سازمان صداوسیما نیز در سخنانی گفت: پویانمایی چیا یک کار ۴k و با استاندارد‌های جهانی است.

مرتضی میرباقری در آیین رونمایی از مجموعه پویانمایی «چیا» گفت: «چیا» یک شاهکار است که روی دوش تجربیات قبل قرار گرفته و متناسب با استاندارد‌های جهانی است. ۸ جلسه با سازندگان این اثر داشتیم و تلاش کردیم با شناسایی ظرفیت‌ها و آسیب شناسی مجموعه‌ای ارزشمند تولید کنیم. این اثر از نظر کیفی در جایگاه قابل اعتنایی قرار گرفته و در داخل و خارج قابل عرضه است.

وی افزود: ۵۲ قسمت این مجموعه در حال تهیه است و تا تابستان سال آینده آماده نمایش می‌شود.

معاون سیمای در ادامه بیان کرد: بسیار خوشحالم که سبک زندگی ایرانی اسلامی را در کارتان به کار گرفتید و این اصیل‌ترین نکته کار است.

وی ادامه داد: ما در کشورمان از ظرفیت فرهنگی قابل اعتنایی برخودار هستیم و تلاش می‌کنیم از آن استفاده کنیم. کسانی از مغرب زمین به اینجا آمدند و تاریخ کشور ما را مرور و جمعی از بزرگان ما را شناسایی کردند. این افراد گفته‌اند هر چه ظاهر دنیا را می‌کاویم، می‌فهمیم از باطن دنیا بی خبریم. ما خیلی عقب هستیم و باید از ظرفیت هایمان استفاده کنیم.

معاون سیما اظهار کرد: اکنون در میان چند یوم الله قرار داریم. تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ضربه سخت به آمریکای جنایت کار و ۲۲ بهمن از مهمترین آن‌ها است.

وی افزود: در حوزه گام دوم در حال انجام کار‌های جهشی هستیم. دو هفته پیش در قشم مجموعه تلویزیونی سلمان فارسی را کلید زدیم و به گفته کارگردان مجموعه تلویزیونی «سلمان» به لحاظ فنی در سطح کار‌های درجه یک هالیوود است.

مدیر مرکز پویانمایی صبا در این آیین همچنین یادآور شد: در گام اول ۵۲ قسمت ۷ دقیقه‌ای از این پویانمایی را تولید کرده‌ایم.

وی در پایان تصریح کرد: این اثر دارای استاندارد‌های فنی و قابل ارائه در سطح بین‌المللی است.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است